„Poradnia Rozwoju Zdolności” – podsumowanie spotkania z 11.12.2017

„Poradnia Rozwoju Zdolności” – podsumowanie spotkania z 11.12.2017

Na pierwszym w tym roku szkolnym spotkaniu z cyklu „Poradnia Rozwoju Zdolności” odbyły się warsztaty pn. „Sztuka tworzenia skutecznych notatek”. Spotkanie miało miejsce 11 grudnia 2017 r. w sali konferencyjnej Pałacu Młodzieży, a jego adresatami byli zdolni uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Bydgoszczy.

Celem warsztatów było przygotowanie uczniów do tworzenia skutecznych, produktywnych notatek. Uczestnicy uzyskali wiedzę, w jaki sposób uczyć się do sprawdzianu oraz jak zapamiętać znaczną część materiału z lekcji, niezależnie od jego wielkości czy trudności przedmiotu. Uczniowie poznali technikę opracowania przejrzystych i pomocnych notatek, dzięki którym będą w stanie z łatwością przypomnieć sobie zawartość lekcji. Na warsztaty przybyło około 30 uczniów z bydgoskich szkół ponadgimnazjalnych, m.in. z Liceum Ogólnokształcącego nr 8, Zespołu Szkół Handlowych, Zespołu Szkół Budowlanych oraz Liceum Ogólnokształcącego nr 15 w Bydgoszczy. Spotkanie poprowadziła Agnieszka Mądzielewska-Jagodzińska – doradca metodyczny w MOEN.

Spotkanie z cyklu „Poradnia Rozwoju Zdolności” zostało zorganizowane przez Pałac Młodzieży w ramach Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego „Zdolni znad Brdy”.

 

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6642872