Popołudnia z e-Szkołą

Zajęcia historii prowadzone przez Szymona Wiśniewskiego, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Popołudnia z e-Szkołą

Województwo Kujawsko-Pomorskie

Czym są wyrazy złożone? Jakie właściwości posiadają alkeny? Co kryje się pod pojęciem niszy ekologicznej? – odpowiedzi na te i wiele innych pytań przyniosą popołudniowe spotkania z Kujawsko-Pomorską Szkołą Internetową. Lekcje kierujemy głównie do przygotowujących się do egzaminów ósmoklasistów i maturzystów. Przed ekrany monitorów zapraszamy także uczniów pozostałych klas, którzy będą mogli powtórzyć bieżący materiał.

– Nasza e-Szkoła zyskała dużą popularność. Otrzymaliśmy wiele pozytywnych komentarzy i podziękowań, e-lekcje okazały się pomocą dla uczniów w przygotowaniach do matury i egzaminu ósmoklasisty. Od nowego roku szkolnego kontynuujemy projekt w trochę zmienionej formule – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Interpretacja wierszy Jerzego Lieberta i Józefa Barana to tematy lekcji, które szczególnie zainteresują przygotowujących się do egzaminu maturalnego z języka polskiego. Wśród zajęć z przedmiotów ścisłych funkcja kwadratowa z parametrem, ruch prostoliniowy zmienny oraz fale dźwiękowe. Ósmoklasistów zachęcamy do powtórzenia powieści „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza oraz zajęć matematyki, których tematem będą działania na wyrażeniach algebraicznych.

Plan zajęć w bieżącym tygodniu

Zajęcia można oglądać na czterech kanałach:

YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła,

Facebook: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła, 

edupolis.pl,

kujawsko-pomorskie.pl.

Wszystkie lekcje są rejestrowane i archiwizowane na YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła. Można do nich powracać także poza godzinami emisji. Zajęcia są tematycznie opisane i skatalogowane, dzięki czemu uczniowie mogą w łatwy sposób odnaleźć interesujące ich materiały. W biblioteczce e-Szkoły znalazły się osobno zebrane lekcje z poszczególnych przedmiotów, m.in. wychowania fizycznegoreligiimatematykibiologii i języka polskiego, jak i zbiory filmów kierowanych do uczniów poszczególnych klas szkoły podstawowej i średniej, w tym specjalny blok dla ósmoklasistów i maturzystów. Są też katalogi grupujące zajęcia z przedmiotów humanistycznych ścisłych i przyrodniczych oraz języków obcych (niemieckiego i angielskiego).

Kujawsko-Pomorska Szkoła Internetowa rozpoczęła nadawanie w marcu ubiegłego roku. Projekt był odpowiedzią marszałka Piotra Całbeckiego na niezbędne ze względów epidemicznych zamknięcie placówek oświatowych. Zainteresowanie, z jakim spotkała się nasza e-Szkoła sprawiło, że postanowiliśmy kontynuować projekt w wakacje. Przez całe lato transmitowaliśmy ciekawe zajęcia o różnorodnej tematyce, rozwijające zainteresowania i poszerzające wiedzę o naszym regionie. Od nowego roku szkolnego zmieniliśmy formułę e-Szkoły. Proponujemy lekcje popołudniowe, do nauki zapraszamy uczniów szkół podstawowych i średnich, którzy chcą rozwijać zainteresowania, poszerzać wiedzę zdobytą w szkole i dobrze przygotować się do klasówek i egzaminów.

Kujawsko-Pomorska e-Szkoła w liczbach:

  • 39 nauczycieli
  • ponad 2,7 tysięcy lekcji
  • 3 miliony wyświetleń
  • 9 tysięcy obserwujących

 

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Zdjęcie gł.: Zajęcia historii prowadzone przez Szymona Wiśniewskiego, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

5,748,019