Polowanie na księżyc oraz spotkanie autorskie z Kamilą Cudnik

Polowanie na księżyc oraz spotkanie autorskie z Kamilą Cudnik

 

Wojewódzka Biblioteka Publiczna – Książnica Kopernikańska w Toruniu w czwartek 17 października zaprasza na dwa spotkania.

Gościem biblioteki przy ul. Łyskowskiego 29/35 będzie Kamila Cudnik, torunianka, autorka powieści “Historie miłosne”. Pisarka jest od lat związana z naszym miastem (tu studiowała na Wydziale Prawa i Administracji UMK). Ma męża i dwóch dorosłych synów. Uwielbia przesiadywać w ogrodzie, w którym dosłownie każdą wolną chwilę przeznacza na czytanie i pisanie. Jej pasją są również podróże. “Historie miłosne” to debiutancka powieść Kamili Cudnik – żywo opowiedziana historia obyczajowa z wątkiem kryminalnym. Spotkanie z pisarką rozpocznie się o godz. 17. Wstęp jest bezpłatny.

Godzinę później – o godz. 18.00 – w siedzibie Książnicy Kopernikańskiej przy ul. Słowackiego 8 “zapolujemy” na Księżyc. O historii obserwacji teleskopowych Księżyca – od Galileusza, przez Heweliusza, po współczesne badania – opowie redaktor Piotr Majewski, dziennikarz Radia PiK, miłośnik i popularyzator astronomii, astrofotograf, twórca radiowego miesięcznika “Radio Planet i Komet” oraz kreator autorskiej galerii i kanału na YouTube (radio-teleskop.pl). W trakcie prelekcji nie zabraknie wątku poświęconego przypadającej w tym roku 50. rocznicy pierwszego lądowania na Srebrnym Globie. Osobisty akapit Autor poświęci amatorskim obserwacjom Księżyca oraz astrofotografii. Wstęp na prelekcję jest bezpłatny.

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,152,213