Polecamy na koniec karnawału

Opera Nova w Bydgoszczy zaprasza na balet Coppelia Leo Delibesa, fot. Filip Kowalkowski

Polecamy na koniec karnawału

Rozpoczynamy ostatni tydzień karnawału. Marszałkowskie instytucje kultury przygotowały z tej okazji wyjątkowe koncerty i spektakle.

W czwartek, piątek i niedzielę (20, 21 i 23 lutego) zapraszamy do Teatru im. Wilama Horzycy na przedstawienie „Alicja w krainie czarów” na podstawie powieści Lewisa Carrolla. Spektakl w reżyserii Pawła Paszty to opowieść o dorastaniu, odkrywaniu samego siebie i dojrzewaniu do zrozumienia własnych potrzeb. Więcej. W ostatnią karnawałową sobotę (22 lutego) premiera spektaklu „Gargantua i Pantagruel” w reżyserii Jakuba Skrzywanka. Dzieło pełne niebanalnych postaci, zaskakujących wydarzeń i niekoniecznie wybrednych żartów. Więcej.

Na deskach bydgoskiej Opery Nova od piątku do niedzieli (21-23 lutego) widzowie będą mogli zobaczyć balet „Coppelia” Leo Delibesa według nowel E.T.A.Hoffmanna “Der Sandmann” i “Die Automaten”. Więcej.

W Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy odbędzie się w czwartek (20 lutego) koncert symfoniczny „Inspirujący róg”. W programie uwertura „Coriolan” Ludwiga van Beethovena, suita „Moja matka gęś” Josepha Mauricego Ravela, poemat symfoniczny „Dyl Sowizdrzał” Richarda Straussa i – po raz pierwszy w Filharmonii Pomorskiej – „Konzertstück na cztery waltornie i orkiestrę” Roberta Schumanna. Koncert poprowadzi Marek Pijarowski. Więcej.

W środę i czwartek (19 i 20 lutego) zapraszamy do Pałacu Dąmbskich w Toruniu na spektakl „Akompaniator” w reżyserii Adama Sajnuka. To historia divy operowej i zakochanego w niej akompaniatora-pianisty. Na scenie wystąpią Edyta Olszówka i Piotr Polk. Więcej.

Na muzyczną opowieść o Zuli Pogorzelskiej i Warszawie lat dwudziestych zapraszamy do Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni w sobotę (22 lutego). W postać gwiazdy wcieli się Beata Romanowska, przypominając szlagiery takie jak: „Ja się boję sama spać”, „Ja nie mam co na siebie włożyć”, „Ta mała piła dziś” i wiele innych. Za oprawę muzyczną odpowiada Zbigniew Rymarz. Więcej.

Karnawałowe bale kostiumowe nie mogą się odbyć bez wymyślnych strojów. Te można wypożyczać w kostiumerni Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu. Do wyboru jest w sumie pięćset kreacji dla dzieci i dorosłych, w tym stroje bajkowe, szlacheckie i ludowe. W okresie karnawału kostiumernia w poniedziałki, czwartki i piątki jest otwarta dłużej od 8 do 17. Więcej na stronie WOAK-U.

Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu, Opera Nova w Bydgoszczy, Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy, Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu, Ośrodek Chopinowski w Szafarni i Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu są marszałkowskimi instytucjami kultury.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Zdjęcie gł.: Opera Nova w Bydgoszczy zaprasza na balet Coppelia Leo Delibesa, fot. Filip Kowalkowski

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,139,266