Polecamy na Dzień Dziecka

Dzień Dziecka

Polecamy na Dzień Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka warto zabrać swoje pociechy na wydarzenia kulturalne i różnego rodzaju warsztaty tematyczne. Te przygotowały wojewódzkie instytucje kultury. Zapraszamy do udziału.

Tradycją już jest Dzień Dziecka w Filharmonii Pomorskiej. Tym razem odbędzie się on w piątek (31 maja). Najmłodsi wysłuchają piosenek z popularnych kreskówek i filmów dla dzieci. A wykonają je Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej pod dyrekcją Bohdana Jarmołowicza oraz Patrycja, Natasza i Jacek Kotlarscy (śpiew). Więcej na stronie filharmonii.

Galeria i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu zaprasza na specjalne, organizowane z okazji Dnia Dziecka, sobotnie poranki plastyczne. Tym razem dzieci w wieku od pięciu lat będą wyrównywać artystyczne słodkości. Więcej na stronie galerii.

W Operze Nova historia, którą uwielbiają wszystkie dzieci, czyli „Kopciuszek”, tym razem wystawiony jako balet według muzyki Sergiusza Prokofiewa. Choreografia Iwony Runowskiej łączy różne techniki tańca (klasyka, nowoczesny, break dance) i stanowi znakomite pole pokazania umiejętności tancerzy Opery Nova. Piękna choreografia, czytelna i wartka akcja sceniczna, urzekające obrazy wyczarowane kolorem i światłem, sprawiają, że spektakl staje się niezapomnianą dziecięcą przygodą. Inscenizacje od piątku do niedzieli (31 maja – 2 czerwca). Więcej na stronie opery.

Bardzo bogaty program na Dzień Dziecka przygotowało Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Będą pokazy filmowe dla dzieci i młodzieży, warsztaty plastyczne, grafiki projektowej i literackie dla rodzin. Więcej informacji na stronie CSW.

Atrakcji przygotowanych z myślą o dzieciach i ich rodzinach nie zabranie w Muzeum Archeologicznym w Biskupinie. Będą to gry terenowe, gry i zabawy z dawnych czasów, rejsy statkiem, pokazy życia codziennego z czasów starożytnych oraz otwarcie wystawy „Kajko i Kokosz. Komiksowa archeologia”. Więcej na stronie muzeum.

W Muzeum Historii Włocławka w sobotę (1 czerwca) odbędą się wernisaż wystawy poplenerowej oraz wręczenie nagród laureatom XXXVIII pleneru malarskiego dla dzieci i młodzieży „Stary Rynek”. Na ekspozycji zaprezentowane zostaną prace nagrodzone i wyróżnione w czterech kategoriach wiekowych, wykonane różnymi technikami malarskimi. Wystawa będzie dostępna do 23 czerwca. Więcej na stronie muzeum.

Niezwykłym wydarzeniem jest odbywająca się od sześciu lat w Grodzie nad Brdą Bajkowa Bydgoszcz. Impreza rozpocznie się w niedzielę (2 czerwca) o godzinie 13 na Placu Wolności. Następnie parada uczestników, wzorem poprzednich edycji poprzebieranych w bajkowe, kolorowe stroje, tradycyjnie poprowadzona przez orkiestrę z Technikum Mechanicznego nr 1, przejdzie na Wyspę Młyńską. To właśnie tam będą miały miejsce liczne zabawy, konkursy, malowanie twarzy, warsztaty naukowe oraz liczne występy artystyczne. Impreza jest częścią Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Fot. Łukasz Piecyk

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

5,851,018