Podsumowanie Konkursu dla nauczycieli na zaprojektowanie gry dydaktycznej GRAby, dęby, jodły, świerki…

Drzewo dąb

Podsumowanie Konkursu dla nauczycieli na zaprojektowanie gry dydaktycznej GRAby, dęby, jodły, świerki…

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaproponowało nauczycielom przedszkoli i wszystkich typów szkół udział w konkursie  na  zaprojektowanie  gry  dydaktycznej,  GRAby, dęby, jodły, świerki… Drzewa w województwie kujawsko-pomorskim, której  motywem  przewodnim  były drzewa.

Celem konkursu było promowanie dziedzictwa przyrodniczo-kulturowego województwa kujawsko-pomorskiego, inspirowanie twórczością Leona Wyczółkowskiego do kreatywnego działania nauczyciela na rzecz dzieci i młodzieży, a także promowanie i wdrażanie innowacyjnych rozwiązań dydaktycznych i metodycznych w pracy z dziećmi i uczniami oraz upowszechnianie dobrych praktyk edukacyjnych.

Organizatorem konkursu jest Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy. Jest to jedno z przedsięwzięć organizowanych przez Zespół Szkół Plastycznych w Bydgoszczy w ramach IV edycji projektu Leon Wyczółkowski inspiruje.

Jury konkursu wyłoniło laureatów:

  1. miejsce zdobyła pani Małgorzata Kowalska-Tuszyńska, nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Lipnie.

Wyróżnienie uzyskała pani  Agnieszka Budziak, nauczyciel Szkoły Podstawowej im. Anny i Alfreda Krzyckich w Słębowie.

Pani Małgorzata Kowalska-Tuszyńska w ramach konkursu opracowała gry interaktywne, wykorzystując do tego aplikacje: LEARNING APPS, KAHOOT! i QUIZZIZ.  Gry zostały stworzone za pomocą ogólnodostępnych, nieodpłatnych aplikacji. Każdy może stać się ich odbiorcą – wystarczy, że skorzysta ze swojego telefonu komórkowego, gdziekolwiek jest:  w szkole, na zajęciach (używając tablicy interaktywnej), w domu, w aucie, w pociągu…. Gra opracowana jest dla uczniów klasy IV-VIII szkoły podstawowej, ale można ją także zaproponować uczniom klas III.

Natomiast  pani  Agnieszka Budziak opracowała  grę planszową Z PNIA NA PIEŃ przeznaczoną dla  uczniów powyżej 8 roku życia, a także młodszych dzieci (jeśli zostanie wykorzystana tylko plansza). Ta gra to sprawdzian wiedzy ekologicznej, jak i radość z zabawy ruchowej.

Gratulujemy!

Oprac. I. Zduńczuk

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie