Plastyka w szkole

Nauczycielki podczas warsztatów graficznych

Plastyka w szkole

KPCEN Bydgoszcz

Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego oraz Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprosiły nauczycieli plastyki na V edycję konferencji z warsztatami PLASTYKA W SZKOLE.

Wykład „Analiza dzieła rzeźbiarskiego” wygłosił historyk sztuki Wojciech Kieler. Omawiając kunszt artystów czy najsłynniejsze światowe dzieła, zachęcał równocześnie do obejrzenia z dziećmi i młodzieżą rodzimych zabytków, które można znależć w Bydgoszczy, Toruniu, Gnieźnie czy Włocławku.

Nauczyciele mieli okazję do wymiany doświadczeń podczas warsztatów „Formy i faktury-malujemy nożyczkami” – kolaż przeprowadzonych przez artystę malarza Bogusława Kurasia. Spotkanie zakończyło się wykonaniem „Portretów w rozbitym lustrze” techniką druku anastatycznego pod kierunkiem artysty grafika Ewy Gordon.

Dzięki inicjatywie artystów z Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy nauczyciele wzbogacą zajęcia w szkole o nowe techniki, które uatrakcyjnią proces postrzegania i tworzenia dzieł przez uczniów. Na przyszłoroczną, VI edycję konferencji zapraszamy również zainteresowanych nauczycieli przedszkoli i edukacji wczesnoszkolnej.

Oprac. i fot.: Justyna Prud

1 grudnia 2022 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,050,153