“Piotruś Pan” – premiera online

“Piotruś Pan” – premiera online

        

Z okazji Dnia Dziecka Muzeum POLIN i Nowy Teatr w Warszawie zapraszają wszystkie dzieci i ich opiekunów na premierę online sztuki “Piotruś Pan” w reż. Łukasza Kosa.

  • 31 maja (niedziela), od godz. 15.00
  • 1 czerwca (poniedziałek), od godz. 15.00 (przedszkola i klasy)

Spektakl można obejrzeć bezpłatnie na stronie: www.dziendziecka.polin.pl oraz nowyteatr.org/pl

Ta opowieść może rozpocząć się w każdym dziecięcym pokoju. Jeżeli pomyślicie, że rozpoczęła się właśnie w waszym domu, nie pomylicie się. To historia mam, które wśród pocałunków przechowywanych w szkatułkach, mają takie, których nie podarują nigdy nikomu, nawet wam. I zaciekłych piratów, których myśli uciekają i spacerują po murawie dawno minionych boisk. Ale przede wszystkim to wasza historia. Podróży do Nigdylandii.

(…)
Podróż do Nigdylandii odbywa się tu i teraz, w mieszkaniu, w którym wszystko jest poukładane i ma swoją funkcję. By znaleźć się w Nigdylandii nie trzeba wiele, potrzebny jest Piotruś Pan. Można go przywołać, stworzyć i polecieć za nim w drugą ulicę na prawo, a potem prosto aż do rana. Dużo trudniejsza jest droga powrotna. Nigdylandia czerpie energię z dziecięcych zabaw. I, tak jak te zabawy, bywa beztroska, ma sobie tylko znaną logikę, swobodnie zmieniają się w niej krajobrazy i odgrywane role, można próbować wciąż nowe i nowe, kończyć w dowolnym momencie jednym okrzykiem: stop zabawa! Bywa też okrutna.

Na podstawie „Piotrusia Pana” Jamesa Matthew Barrie’egow w tłumaczeniu Aleksandra Brzózki i Macieja Słomczyńskiego.

Spektakl dla dzieci w wieku od 8 lat.

Występują: Joanna Niemirska, Michał Bieliński, Piotr Polak, Piotr Trojan, Radomir Rospondek, Aleksandra Osowicz / Anna Nowicka, Łukasz Kos

Reżyseria: Łukasz Kos

Dramaturgia: Patrycja Dołowy

Współpraca dramaturgiczna: Łukasz Kos

Scenografia: Olga Mokrzycka-Grospierre, Mikołaj Grospierre

Muzyka: Adam Świtała

Animacje, wideo, efekty wizualne: Aleksander Janas – kolektyw kilku.com

Choreografia: Anna Nowicka

Kostiumy: Paula Grocholska

Reżyseria świateł: Katarzyna Łuszczyk

Charakteryzacja: Monika Kaleta

Przed spektaklem, od godziny 11:00 Muzeum Polin zaprasza dzieci z opiekunami do wspólnej zabawy i radosnego świętowania Dnia Dziecka.  w wirtualnym królestwie króla Maciusia.

W bajkowym świecie rycerzy i rycerek czekają na nas zagadki, gry i ekscytujące przygody. Aby rozpocząć grę, wystarczy wejść w niezwykły, bajkowy świat stworzony na stronie internetowej www.dziendziecka.polin.pl (dostępna już wkrótce).

 

Źródło: polin.pl

Fot. Pixabay

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku



| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie