Piosenka Ci nie da zapomnieć… – koncert z okazji 101. rocznicy Powrotu Grudziądza do Macierzy

19 Sty Piosenka Ci nie da zapomnieć… – koncert z okazji 101. rocznicy Powrotu Grudziądza do Macierzy

Muzeum im. ks. dr Władysława Łęgi w Grudziądzu - logoW sobotę, 23 stycznia 2021 r. o godz. 17.00 Muzeum im. ks. dr. Władysław Łęgi w Grudziądzu zaprasza na koncert online z okazji 101. rocznicy powrotu Grudziądza do Macierzy pt. Piosenka Ci nie da zapomnieć…

Wystąpią: Maciej Gburczyk (gitara) oraz Szymon Paczkowski (klarnet).

Transmisja koncertu odbędzie się  TUTAJ

Podczas koncertu transmitowanego online z grudziądzkiego Muzeum można będzie usłyszeć największe przeboje przedwojennego kina, znane szlagiery, które przeniosą nas do lat 20. i 30. XX wieku. Utwory te nuciła swego czasu cała Polska, bez wątpienia usłyszeć je można było także w Grudziądzu. Koncertowi towarzyszyć będzie prezentacja archiwalnych zdjęć i pocztówek, przedstawiających grudziądzkie restauracje i kawiarnie, w których, przy dźwiękach muzyki świętowano radość z odradzającej się państwowości.

Maciej Gburczyk – grudziądzanin, uczestnik Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 2005 roku w koncercie „Debiuty” wraz z zespołem A-To-My, były gitarzysta i twórca repertuaru zespołu ANIMA. Zagrał trasę koncertową z zespołem LOKA (m.in. Sylwester z Polsatem 2013/14 w Gdyni, SOPOT Top-Trendy 2014, Sopot Hit Festiwal 2014). Z zespołem Reggaeside doszedł do półfinału X edycji programu „Mam Talent”. Laureat wielu prestiżowych festiwali muzycznych. Prowadzi pracownię muzyczną w OPP Grudziądz.

Szymon Paczkowski – grudziądzanin, który mimo młodego wieku dał poznać się jako bardzo aktywny muzyk, zaangażowany w różne projekty artystyczne. Członek Grudziądzkiej Orkiestry Dętej oraz zespołu Bastard Brothers. Gra na saksofonie oraz klarnecie.

Fot. Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu

 

 

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

4,346,322