Pilecki. Życie wypełnione Polską – koncert z okazji 120. rocznicy urodzin Rotmistrza

Fragment Pomnika Witolda Pileckiego w Warszawie, fot. Mateusz Opasiński (plik udostępniony jest na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 4.0 Międzynarodowe). Żródło: Wikimedia Commons

Pilecki. Życie wypełnione Polską – koncert z okazji 120. rocznicy urodzin Rotmistrza

Ministerstwo Edukacji i Nauki-01

Ministerstwo Edukacji i Nauki zachęca nauczycieli do obejrzenia i wysłuchania wraz z uczniami nagrania z koncertu „Pilecki. Życie wypełnione Polską”. Widowisko słowno-muzyczne może być wykorzystane podczas zajęć lekcyjnych z historii, języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie czy godziny wychowawczej, zwłaszcza jako wprowadzenie do zajęć poświęconych tematyce II wojny światowej, Powstania Warszawskiego czy powojennego podziemia niepodległościowego.

Koncert zorganizowało Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Polskim Radiem oraz Fundacją Sztafeta. Głównym sponsorem koncertu „Pilecki. Życie wypełnione Polską” jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A.

Premiera koncertu odbyła się 12 maja o godz. 21:00 na antenie Polskiego Radia Program 1. Widowisko można obejrzeć na profilu MEiN na Facebooku. Materiał jest dostępny również w serwisie YouTube.

Więcej informacji na stronie MEiN – TUTAJ

Zdjęcie gł.: Fragment Pomnika Witolda Pileckiego w Warszawie, fot. Mateusz Opasiński (plik udostępniony jest na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 4.0 Międzynarodowe). Żródło: Wikimedia Commons

14 maja 2021 r.

 

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

5,750,510