Piknik z myślą o niepełnosprawnych

Piknik z myślą o niepełnosprawnych

W najbliższą niedzielę (22 września) w Centrum Targowym Park w Toruniu odbędzie się II Toruński Edukacyjny Piknik Osób Niepełnosprawnych. Imprezę organizuje Urząd Marszałkowski we współpracy z Fundacją „Światło” i lokalnymi organizacjami działającymi na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Zapraszamy.

Spotkanie zaplanowano z myślą o edukacji i integracji osób niepełnosprawnych z całego regionu. Do udziału w wydarzeniu zaproszono m.in. przedstawicieli organizacji pozarządowych, podopiecznych warsztatów terapii zajęciowej i domów pomocy społecznej.

Uroczyste otwarcie pikniku rozpocznie się o godzinie 13. Uczestnicy spotkania będą mogli uzyskać pomoc psychologiczną, prawną i w kwestii edukacji, porady świadczyć będą regionalni przedstawiciele Narodowego Funduszu Zdrowia, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, Wojewódzkiego Urzędu Pracy, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Urzędu Marszałkowskiego oraz Toruńskiego Centrum Świadczenia Rodzinie. Pracownicy Urzędu Marszałkowskiego promować będą wystawę fotografii „Rodzicielstwo bez barier”, a także informować zainteresowanych o możliwościach uzyskania dofinansowań na działania na rzecz osób niepełnosprawnych ze środków unijnych. Organizatorzy zaplanowali także prelekcję na temat opieki nad osobą chorą i niesamodzielną.

W programie wydarzenia znalazło się wiele atrakcji, w tym koło fortuny z nagrodami, edukacyjny tor przeszkód, konkursy, animacje i zabawy dla najmłodszych, występy lokalnych artystów, pokazy taneczne, nauka zumby i warsztaty kulinarne.

Toruński Edukacyjny Piknik Osób Niepełnosprawnych organizowany jest w regionie po raz drugi. Do  udziału w ubiegłorocznej imprezie zaprosiliśmy ponad 300 gości (więcej).

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Fot. archiwum Urzędu Marszałkowskiego, I Wojewódzki Edukacyjny Piknik Osób Niepełnosprawnych

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,138,975