Pierwszy powakacyjny koncert dla dzieci z cyklu “Czas dla nas”

Alma-Tadema Ignacy Jan Paderewski

Pierwszy powakacyjny koncert dla dzieci z cyklu “Czas dla nas”

Pieśń Ignacego Jana Paderewskiego „Gdy ostatnia róża zwiędła” rozpocznie pierwszy w nowym sezonie artystycznym koncert z cyklu „Czas dla nas”. Rozłożone na pulpitach nuty zamienią się w muzykę polskich kompozytorów XIX i XX wieku. Zabrzmią więc utwory F. Chopina, S. Moniuszki, H. Wieniawskiego, K. Szymanowskiego, W. Lutosławskiego.

Czas dla nasCzas dla nas powstał z myślą zarówno o dzieciach, jak i rodzicach. Zajęcia wprowadzają maluchy w świat instrumentów, oswajają z ich brzmieniem, aktywizują do udziału w zabawach, jednocześnie pozwalając opiekunom na chwilę wytchnienia. Wszystkie prowadzone są w sposób przystępny i swobodny, z udziałem profesjonalnych artystów.

Czas dla nas udowadnia, że w świecie muzyki nie brakuje miejsca dla nikogo. A dzieci są najbardziej wymagającą widownią! Dlatego dokładamy wszelkich starań, by nie gasić ich dziecięcego zapału, nie ograniczać ich swobody i rozwijać ich wrażliwość poprzez kontakt z żywą muzyką.

Przygotowanie i prowadzenie:
Adriana Wdziękońska

Wszystkie koncerty odbywają się w Sali Prób CKK Jordanki.

Zdjęcie gł.: By Lawrence Alma-Tadema – pl.pinterest.com, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=18755134

 

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

5,854,255