Pierwsza lekcja tanga. Warsztaty dla bardzo początkujących (17 lipca)

28 czerwiec Pierwsza lekcja tanga. Warsztaty dla bardzo początkujących (17 lipca)

Dwór Artusa - logo

Zanim damy się porwać żywiołowej muzyce Milongi Piernikowej – Lato 2021, przygotowaliśmy dla Was Pierwszą lekcję tanga, by poznać – lub przypomnieć sobie – odpowiednie taneczne ruchy. W trakcie godzinnych warsztatów Kasia i Sebastian ze Stowarzyszenia Tango Toruń, dadzą pokaz i kurs podstawowych kroków, które pozwolą Wam przełamać pierwsze lody i chwycić tangowego bakcyla, tak abyście już wkrótce mogli brać udział w kolejnych milongach.

Muzyczna historia tanga argentyńskiego sięga XVIII wieku, ale prawdziwy rozwój przypada na początek XX wieku w Argentynie i Urugwaju. Od początku było komponowane jako muzyka taneczna, zaś styl tańca zakładał wzajemne bliskie objęcie, co jeszcze w latach 20. XX w. budziło niemałe kontrowersje w Europie.  Najbardziej istotnym elementem tanga argentyńskiego jest pełna improwizacja. Tę samą muzykę, ten sam utwór różne pary interpretują w swój indywidualny sposób uzależniony od przeżywanych emocji. Niektórzy mówią, że tango to flirt dwóch osób z muzyką podczas wspólnego tańca i to właśnie będą starali się przekazać tancerze podczas krótkiego kursu podstaw tanga argentyńskiego.

Warsztaty poprowadzą dla Was Kasia i Sebastian – jedna z najdłużej zgłębiających tajniki tanga par w Toruniu. Uczestniczyli w wielu warsztatach, milongach, maratonach i festiwalach tangowych w całej Polsce, jak również za granicą.

Po warsztatach zapraszamy również na Milonga Piernikowa | Lato 2021 (17 lipca od godz. 18:00 do 2:00).

Czas trwania warsztatów – 1h | Sprzedaż biletów dostępna od 25 czerwca 2021 roku, godz. 20:00

Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Milonga Piernikowa

Kiedy: 17.07.2021 (sobota), godz. 16:30
Gdzie: Sala Wielka

Bilety: 30 zł / normalny
Zakup biletów na stronie Dworu Artusa – TUTAJ

Fot. Dwór Artusa w Toruniu

28 czerwca 2021 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

4,849,214