„Pandemia przemocy” – nowa kampania Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę

„Pandemia przemocy” – nowa kampania Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę logo

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę rozpoczęła kampanię społeczną „Pandemia przemocy”, która ma zwrócić uwagę społeczeństwa na problem przemocy wobec dzieci i zachęcić do reagowania i pomocy w sytuacjach ich krzywdzenia. Koncepcja kampanii nawiązuje do okresu pandemii, a towarzysząca jej seria plakatów przywołuje zasady, które w ostatnich miesiącach obowiązują w ramach bezpieczeństwa przed wirusem. Covidowym zasadom nadano jednak nowe znaczenie – w kampanii odnoszą się bezpośrednio do przemocy wobec dzieci i zwracają uwagę na szczególną potrzebę zadbania o najmłodszych.

Epidemia i konieczność zakładania maseczek nie mogą nas paraliżować. Możemy utrzymywać dystans, ale nie dystansujmy się od przemocy, o której możemy wiedzieć. Z doświadczenia już wiemy, że izolacja sprzyja przemocy domowej, sprzyja sprawcom. Dlatego reagujmy, jak coś niepokojącego dzieje się za ścianą, patrzmy na swoje otoczenie, sprawdzajmy i zgłaszajmy niepokojące sygnały. Czasami nasza reakcja może być jedyną szansą dla dziecka na otrzymanie pomocy – mówi Krzysztof Sarzała, koordynator Centrum Pomocy Dzieciom Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę w Gdańsku.

Ważnym celem kampanii „Pandemia przemocy” jest też promocja Centrów, które są jedynymi tego rodzaju wyspecjalizowanymi placówkami w Polsce, w których krzywdzone i wykorzystywane seksualnie dzieci odzyskują zdrowie i nadzieję.

Komunikacja kampanii „Pandemia przemocy” obejmuje serię plakatów, które pojawią się na nośnikach outdoorowych na terenie województwa pomorskiego (m.in. Gdańsk i Starogard Gdański) oraz Warszawy, czyli tam, gdzie działają Centra Pomocy Dzieciom. Na potrzeby kampanii powstał też 1,5-minutowy film oraz 30-sekundowy spot, a także materiały graficzne, które wykorzystywane będą w social mediach i działaniach PR.

 

Więcej o kampanii na stronie: pandemiaprzemocy.fdds.pl

 

Źródło: fdds.pl

Fot. fdds.pl

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6666146