Pan Poeta. Autorski SHOW dla NAJmłodszych

Pan Poeta. Autorski SHOW dla NAJmłodszych

Sensoryczne spotkanie z książką w ramach III cyklu CzyTAM Świat?

Pan Poeta to największy, bo prawie dwumetrowy, bajkopisarz. Autor zabawnych rymowanych historii, które uczą morałem, a bawią treścią. Pana Poetę można znaleźć na: www.panpoeta.pl, www.fb.com/panpoetabajkopisarz, www.instagram.com/panpoeta. Jego wiersze są wesołe i mądre. Chcemy, by takie były też nasze dzieci.

Na spotkanie z autorem zapraszamy rodziców z dziećmi od 1,5 do 4 lat. Spotkanie organizowane jest przez Fundację Nowe Pokolenie Bydgoszcz przy finansowym wsparciu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Założenie interdyscyplinarnych, sensorycznych warsztatów jest takie, by pozwolić dzieciom dotknąć, posmakować, usłyszeć, wytańczyć, a nawet przenieść się do świata przedstawionego w specjalnie wybranych dla dzieci książkach. Koniec z niechęcią do czytania, przekonaniem, że książki są nudne, że nie ma dla nich miejsca w kulturze pełnej telewizji i komputerów… W trakcie cotygodniowych bezpłatnych warsztatów dzieci wraz rodzicami za pomocą słowa czytanego uruchomią każdy zmysł i wykorzystają przy tym wszystkie dozwolone techniki plastyczne. Artystyczne działania inspirowane książką są pachnące, słodkie, kwaśne, twarde, suche, szorstkie… Wszystko po to, aby lektura i zabawa z książką zawsze kojarzyła się dziecku z poczuciem bezpieczeństwa i bliskością.

Fundacja Nowe Pokolenie, organ prowadzący m.in. rodzinną kawiarnię Kogel Mogel,  jest pomysłodawcą Ogólnopolskich Warsztatów Artystycznych „Radosne Serca” oraz Ogólnopolskiego Festiwalu  Radosnych Serc dla dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych. Środki z działalności Fundacji, w tym organizacji wydarzeń okolicznościowych dla dzieci, są przekazywane na realizację ww. charytatywnych przedsięwzięć. Dla Fundacji są to najważniejsze inicjatywy, ponieważ pokazują, że warto stwarzać możliwości rozwoju artystycznego dzieciom ze środowisk dysfunkcyjnych, ponieważ potrafią one zmotywować do podjęcia pracy nad rozwojem talentów i pasji, co niejednokrotnie odmienia ich życie.

Kawiarnia KOGEL MOGEL, ul. A. Grzymały Siedleckiego 10

26 listopada 2018r. (poniedziałek) godz. 17:30 lub 18.30

Wstęp wolny

Zapisy: biuro@nowe-pokolenie.pl

CzyTAM świat?Fot.: https://www.facebook.com/PanPoetaBajkopisarz/

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6646418