Otwarcie Exploseum

Exploseum, fot. W. Woźniak

Otwarcie Exploseum

Drodzy Przyjaciele Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy,
czekaliśmy z niecierpliwością na dzień, w którym będziemy mogli przekazać te pozytywne informacje, otrzymywaliśmy również od Was liczne wiadomości z pytaniami, kiedy Muzeum znów będzie dostępne dla zwiedzających.

Dziś możemy już z radością zakomunikować – udostępniamy dla Was nasz pierwszy oddział! Od wtorku (tj. 12.05.2020 r.) będzie można zwiedzać Exploseum, jednakże na specjalnych zasadach. W trosce o Państwa komfort i bezpieczeństwo opracowaliśmy szereg zasad obowiązujących na terenie kompleksu.

Zwiedzanie wystawy stałej przez gości indywidualnych będzie możliwe od wtorku do niedzieli w godz. 11.00-16.00. Tymczasowo zawieszamy możliwość zwiedzania przez grupy zorganizowane. W recepcji będzie mogło znajdować się jednocześnie 5 osób, natomiast w jednym budynku w tym samym czasie przebywać może do 10 osób. Obsługa Muzeum zadba o prawidłowy przepływ osób między budynkami, wskaże miejsca dezynfekcji rąk, a także udostępni na Państwa życzenie jednorazowe rękawiczki. W Exploseum należy także zakrywać nos i usta oraz zachowywać bezpieczny dystans społeczny, na zasadach panujących także w innych miejscach użyteczności publicznej.

Szczegółowe zasady określa regulamin zwiedzania dostępny na naszej stronie internetowej.

Pracujemy nad tym, by jak najszybciej spotkać się z Państwem w pozostałych naszych oddziałach, ale najważniejszym dla nas priorytetem jest bezpieczeństwo, dlatego będziemy udostępniać nasze oddziały sukcesywnie po zapewnieniu odpowiednich warunków, dostosowanych do różnej specyfiki (przede wszystkim ze względu na infrastrukturę), którą każdy z nich się charakteryzuje.

O ponownym otwarciu kolejnych oddziałów oraz zastosowanych zasadach bezpieczeństwa, będziemy Państwa informować za pośrednictwem naszej strony internetowej oraz portali społecznościowych.

Wyrażamy nadzieję, że wprowadzone ograniczenia spotkają się z Państwa zrozumieniem i akceptacją.  Dołożymy wszelkich starań, aby zwiedzanie, mimo że odbywające się w niecodziennej formule, przyniosło Państwu moc wrażeń.

W przypadku jakichkolwiek pytań czy wątpliwości zachęcamy do kontaktu drogą mailową na adres muzeum@muzeum.bygdgoszcz.pl lub za pośrednictwem naszych profili w mediach społecznościowych.

Cieszymy się, że już wkrótce się zobaczymy! Do zobaczenia we wtorek!

Dyrekcja i Zespół
Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy

Fot. W. Woźniak

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie