OTOP dla młodych miłośników ptaków

OTOP dla młodych miłośników ptaków

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków (OTOP), organizacja działająca na rzecz ochrony ptaków, przyłączyła się do kampanii #zostanwdomu. Zachęca do realizowania swoich pasji i zainteresowań życiem ptaków oraz przyrodą w domu.

Na stronie OTOP, w zakładce Ptasie porady,  znajdziemy wiele przydatnych wiadomości, a wśród nich m.in.: informacje dotyczące budek lęgowych i dokarmiania, ptasich problemów, ochrony ptaków,  interweniowania w  przypadku znalezienia rannego ptaka  i wiele innych.

Do najmłodszych miłośników ptaków skierowany jest portal OTOP Junior, który wprowadza dzieci w fascynujący świat ptaków poprzez udostępnianie faktów i ciekawostek z ich życia oraz udzielanie wskazówek pomocnych w obserwacji ptaków. W portalu znaleźć można również liczne gry, kolorowanki, puzzli i quizy, ułatwiające najmłodszym poznawanie świata ptaków poprzez zabawę.

OTOP zaprasza dzieci do Klubu Raniuszka (poniżej 12 lat wymagana jest zgoda rodzica), jego uczestnicy mogą tam poznać innych miłośników ptaków. Mogą pisać swój blog, tworzyć galerię własnych zdjęć, zamieszczać  swoje rysunki, wstawiać komentarze, korzystać z wielu aktywności oraz zdobywać punkty za działania i zostać Superklubowiczem. Można zostać indywidualnym członkiem OTOP albo przyłączyć się do  klubu z rodziną lub grupą szkolną.

Oprac. Agnieszka Miranowska

Fot. Pixabay

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,152,204