Oprowadzanie z przewodnikiem po wystawach w CSW w Toruniu

Oprowadzanie z przewodnikiem po wystawach w CSW w Toruniu

Wszystkich miłośników sztuki współczesnej zachęcamy do skorzystania z oferty CSW „Znaki Czasu” w Toruniu i wzięcia udziału w zwiedzaniu po aktualnych wystawach w przestrzeni CSW w towarzystwie przewodnika, który przybliży Wam dorobek Grupy Zero 61 oraz twórczość Bronisława Wojciecha Linkego!

👉🏻 SOBOTA, 22 MAJA
12.30 🕧 Grupa Zero 61
15.30 🕞 Bronisław Wojciech Linke. Retrospektywa

👉🏻 NIEDZIELA, 23 MAJA
12.30 🕧 Bronisław Wojciech Linke. Retrospektywa
15.30 🕞 Grupa Zero 61

🔸 Liczba miejsc jest ograniczona 🔸

📩 Zapisy: eduakcje@csw.torun.pl
lub tel. 56 610 9716
Wstęp w cenie biletu na wystawę

👉🏻 O WYSTAWACH:
🔸 Grupa Zero 61: 1961–2021
Grupa Zero 61 była najważniejszą formacją awangardową, jaka kiedykolwiek działała w Toruniu. Jej znaczenie dla rozwoju awangardy polskiej jest ogólnie znane i doceniane, a wystawa w CSW jest wszechstronną prezentacją jej dorobku. Na wystawie prezentujemy prace siedmiu najwybitniejszych twórców Grupy: fotogramy, foto-obiekty i filmy Józefa Robakowskiego, fotogramy i filmy Wojciecha Bruszewskiego, prace Jerzego Wardaka, fotografie i filmy Andrzeja Różyckiego, a także fotogramy i obiekty Michała Kokota, Antoniego Mikołajczyka i Czesława Kuchty.
Bilety: 5 zł ulgowy / 8 zł normalny

🔸 Bronisław Wojciech Linke (1906–62). Retrospektywa
Wszechstronna i różnorodna prezentacja sztuki Bronisława Wojciecha Linkego. Na wystawie pokazujemy około 250 obiektów, wypożyczonych z kilkunastu polskich muzeów narodowych, okręgowych i tematycznych, obejmujących całą twórczość Linkego, w tym jego malarstwo olejne z najwybitniejszym, emblematycznym „Autobusem” z Muzeum Narodowego w Warszawie. Dodatkowo zaprezentujemy szkicowniki, teksty, projekty designu, rysunki i ilustracje książkowe. Jest to wystawa retrospektywna, pierwsza od pośmiertnej ekspozycji artysty w warszawskim Muzeum Narodowym w 1963.
Bilety: 5 zł ulgowy / 8 zł normalny

20 maja 2021 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

5,748,030