Oprowadzanie kuratorskie po galerii malarstwa i rzeźby polskiej

Oprowadzanie kuratorskie po galerii malarstwa i rzeźby polskiej

Muzeum Okręgowe w Toruniu zaprasza do udziału w oprowadzaniu kuratorskim po wystawie stałej w Ratuszu Staromiejskim – Galerii malarstwa polskiego od końca XVIII wieku do 2010 roku. Wycieczka odbywa się w każdy piątek o godzinie 13.00. Pierwsze spotkanie zaplanowano na 1 grudnia 2017 roku. Oprowadzanie przeznaczone  zarówno dla młodszych (np. młodzież szkolna), jak i dla starszych odbiorców. Obowiązują wcześniejsze zapisy, koszt uczestnictwa to 13 złotych (bilet normalny) oraz 9 złotych (bilet ulgowy).

Tematem przewodnim zwiedzania będzie malarstwo polskie. Podczas oprowadzania uczestnicy zapoznają się z historią sztuki polskiej, poznają jej poszczególne nurty oraz epoki, będą mogli poszerzyć swoją wiedzą na temat tak wybitnych artystów jak: Jan Matejko, Józef Chełmoński, Jacek Malczewski, Stanisław Ignacy Witkiewicz, Julian Fałat, Andrzej Wróblewski, Tadeusz Kantor, Stanisław Borysowski czy Zdzisław Beksiński, których dzieła znajdują się w kolekcji Muzeum Okręgowego w Toruniu.

Gości oprowadzać będzie Anna Kroplewska-Gajewska – wieloletnia kustosz Muzeum Okręgowego, kierownik Działu Sztuki Polskiej i Europejskiej, autorka katalogów zbiorów (Malarstwo i rzeźba polska w zbiorach Muzeum Okręgowego w Toruniu) oraz wystaw czasowych.

Ratusz Staromiejski
Rynek Staromiejski 1
Koszt: 13 złotych normalny, 9 złotych ulgowy
Zapisy: (56) 660 56 33 lub (56) 660 56 89
Czas trwania: ok. 1,5 godziny

Fot. Muzeum Okręgowe w Toruniu

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie