Opowieść Wiatru – wystawa dla dzieci w Wozowni

Opowieść Wiatru - wystawa dla dzieci

Opowieść Wiatru – wystawa dla dzieci w Wozowni

„Opowieść Wiatru” to wystawa skierowana do dzieci, oparta na bajce pod tym samym tytułem, której autorką jest Joanna Gwiazda. Narracja porusza tematy związane z ochroną środowiska, w szczególności dotyczy kurczących się zasobów wodnych Ziemi. Kanwą wystawy jest snuta przez Wiatr opowieść o potworze Wyciskaczu, odpowiedzialnym za zniknięcie wody. Każde dziecko odwiedzające wystawę, staje się jej głównym bohaterem, od którego zależy przebieg i powodzenie całej wyprawy. Wraz z Wiatrem wyrusza w podróż, podczas której spotyka wielu bohaterów: Znikające Chmury, Zagubioną Rzekę czy Żarłoczną Pustynię, by na koniec dotrzeć do jaskini Wyciskacza i odebrać mu Skarb.

Wystawa powstaje prawie w całości z materiałów recyklingowych. „Naszym celem jest również, na ile to możliwe, ograniczenie nakładów finansowych, dlatego do jej realizacji użyte zostaną materiały pozyskane z odpadów i śmieci” – wyjaśniają twórcy.

Autorkami koncepcji wystawy są Joanna Gwiazda (Galeria Sztuki Wozownia) oraz Dorota Chilińska (WSP UMK). Za jej realizację i oprawę graficzną odpowiedzialni są studentki i studenci V roku Katedry Intermediów WSP UMK: Sara Oda Chabanowska, Kinga Kaczewiak-Dzieciątkowska, Bohdan Klimchuk, Piotr Różycki, Karolina Sobczyk, Anastasiia Utkina, Martyna Wenda, Natalia Wieczorek oraz pracownicy Katedry: Dorota Chilińska, Arkadiusz Soroka, Szymon Chyliński.

Opowieść Wiatru – wystawa dla dzieci
15.01–27.02.2021
koncepcja wystawy: Joanna Gwiazda i Dorota Chilińska

19 stycznia 2022 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

5,580,609