Ogólnopolski konkurs dla uczniów „Mój Nobel”

Ogólnopolski konkurs dla uczniów „Mój Nobel”

Polskie Towarzystwo Wydawców Książek, Wydawnictwo Miejskie Posnania oraz Radio Poznań zapraszają uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w wyjątkowym konkursie.

W tym roku wydarzyło się coś naprawdę nadzwyczajnego dla naszej literatury. Olga Tokarczuk otrzymała Nobla – najważniejszą na świecie nagrodę literacką. Ta nagroda przyznawana jest pisarzom za książki nie tylko piękne, ciekawie napisane, ale także ważne, takie, które mówią coś nowego o ludzkim życiu.

Organizatorzy konkursu “Mój Nobel” zapraszają młodych czytelników do udziału w literackiej zabawie. Wyobraźcie sobie, że jesteście takim noblowskim jednoosobowym jury. Że macie prawo kogoś nadzwyczajnego nagrodzić, przyznać taką własną „Nagrodę Nobla”. Tylko musicie tę waszą decyzję uzasadnić: dlaczego wybraliście tego właśnie pisarza;  co napisał i co – waszym zdaniem – w  jego twórczości jest takie ważne? Co Was wzruszyło, przykuło waszą uwagę? Każda literacka Nagroda Nobla budzi dyskusje, a nawet krytykę, bo przecież różne są gusty i poglądy ludzi. Zastanówcie się więc też, czy twórczość pisarza, którego wybraliście do waszej „Nagrody Nobla”, spodobałaby się wszystkim Waszym kolegom i koleżankom? Jeśli niekoniecznie, to – jak myślicie – dlaczego?

Najciekawsze, najoryginalniejsze i samodzielne prace (napisane odręcznie – ALE STARANNIE I CZYTELNIE (!) lub komputerowo) organizatorzy nagrodzą – tak jak w latach ubiegłych – dyplomami i książkami.

  • Objętość prac do 2 stron formatu A4 (ważna treść, a nie objętość).
  • Nieprzekraczalny termin składanie prac – do 31 stycznia 2020 roku.

 

Prace nadesłane po tym terminie nie będą przyjęte.

Jury oceniać będzie prace w poszczególnych grupach wiekowych, zgodnie z regulaminem konkursu.

Prace konkursowe wraz z wypełnioną (czytelnie i dokładnie, prosimy o pełną nazwę i adres szkoły) kartą zgłoszeniową należy przesyłać na adres:

Wydawnictwo Miejskie POSNANIA
ul. Ratajczaka 44, 61-728 Poznań
z dopiskiem na kopercie: Konkurs „Mój Nobel”

Informacje i regulamin konkursu TUTAJ

Fot. www.targiksiazki.pl

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w BydgoszczyLiczba odwiedzin:

6,149,603