Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w „Krainie Fantazji” (20 września 2019 r.)

Dzień Przedszkolaka we Włocławku

23 Wrz Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w „Krainie Fantazji” (20 września 2019 r.)

Dzieci z włocławskich Przedszkoli Publicznych Nr 17 „Kraina Fantazji” i Nr 12 im. E.Szelburg-Zarembiny, chcąc zaakcentować ważność swojego etapu edukacyjnego, zorganizowały – przy wsparciu swoich nauczycieli – uroczystość Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka w formie happeningu przed Urzędem Miasta.

Na zaproszenie przedszkolaków odpowiedziały panie – Prezydent Barbara Moraczewska i Prezydent Domicela Kopaczewska, pan Prezydent Krzysztof Kukucki oraz pani Dyrektor Wydziału Edukacji – Agnieszka Białopiotrowicz (Urząd Miasta Włocławek).

W spotkaniu z dziećmi uczestniczyła również pani Marzena Afeltowska-Guchot reprezentująca mieszkańców Śródmieścia (Mieszkańcy Śródmieścia Włocławek).

Przedszkolaki zatańczyły i odśpiewały opracowany na nowo hymn „Jestem sobie Przedszkolaczek” (Akademia Edukacji i Rozwoju Majki Jeżowskiej ), a uczestniczący goście, po wypiciu soku z cytryny, otrzymali honorowe Ordery Uśmiechu.

Po części oficjalnej był czas na taniec i zabawę z gośćmi. Dzieci zostały obdarowane w „Dniu Swojego Święta” tym, co lubią najbardziej, czyli słodkościami. To był radosny, słoneczny dzień, pełen dziecięcych uśmiechów.

Iwona Patroniak
Dyrektor
Przedszkola Publicznego nr 17 we WłocławkuLiczba odwiedzin:

2,994,788