Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Rodzinie – etap wojewódzki

Rodzice z dzieckiem, rodzina, Pixabay

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Rodzinie – etap wojewódzki

W Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy odbył się etap wojewódzki Olimpiady Wiedzy o Rodzinie (IV edycja), która w roku szkolnym 2019/2020  przebiegała pod hasłem W  RODZINIE  SIŁA. Organizatorem ogólnopolskiej  olimpiady jest Wydział Teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego (Kierunek kształcenia – Nauki o Rodzinie) w Olsztynie. Przedsięwzięcie jest współfinansowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Celem olimpiady jest promowanie wartości małżeńskich i rodzinnych, kształtowanie postaw dobrego i refleksyjnego małżonka  oraz podnoszenie świadomości i wiedzy prawnej dotyczącej małżeństwa i rodziny.

Założeniem Organizatora jest także rozwijanie umiejętności pracy w zespole, komunikowania oraz porozumiewania się, tak dziś koniecznej i pożądanej.

W skład Komitetu Okręgowego w województwie kujawsko-pomorskim wchodzą: Ilona Zduńczuk – przewodnicząca (KPCEN w Bydgoszczy) Urszula Feit – sekretarz (Zespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Bydgoszczy) i Bożena Klimczewska – członek (Zespół Szkół nr 16 w Bydgoszczy).

W roku szkolnym 2019/2020 zgłosiło się 6 szkół ponadpodstawowych, 94 uczniów (47 zespołów) z Bydgoszczy, Inowrocławia, Strzelna i Torunia. Do II etap Olimpiady zakwalifikowało się  6 zespoły z 3 szkół ponadpodstawowych: Zespół Szkół w Strzelnie, I Liceum im. Jana Kasprowicza z Oddziałami Dwujęzycznymi w Inowrocławiu i II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy.

Zespół rekomendowany przez Komitet Okręgowy to uczniowie I Liceum im. Jana Kasprowicza z Oddziałami Dwujęzycznymi w Inowrocławiu Katarzyna Gruszecka i Mateusz Stranc. Opiekunem uczniów  jest pani Anna Nowak. Zespół ten będzie reprezentował województwo kujawsko-pomorskie  na etapie centralnym 2 kwietnia 2020 roku na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.

Gratulujemy!

Oprac. Ilona Zduńczuk

Fot. Pixabay

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,149,494