Ogólnopolska akcja „Telefon z papieru”

15 Kwi Ogólnopolska akcja „Telefon z papieru”

Międzynarodowy projekt edukacyjny „Piękna nasza Polska cała” oraz czasopismo „Bliżej przedszkola” zapraszają do ogólnopolskiej akcji „Telefon z papieru”.

Kwarantanna i utrzymywanie dystansu do swoich najbliższych jest bardzo trudne. To szczególnie ciężki czas zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci oraz osób starszych, często mieszkających samotnie. Głównym celem akcji jest sprawienie niespodzianki swoim dziadkom poprzez zaśpiewanie im przez telefon piosenki autorstwa Marii Tomaszewskiej pt: „Telefon z papieru”.

Wystarczy zalogować się na stronie „Bliżej Przedszkola” i bezpłatnie pobrać piosenkę: https://bit.ly/2JuxqnI oraz bajkę „Jak działa telefon”: https://bit.ly/2XdtzUd. Można zrobić próbę w domu z rodzicami. Potem trzeba tylko zadzwonić do dziadków i zaśpiewać im piosenkę.

Nauczyciele mogą wstawiać nagrane filmiki swoich wychowanków w dniach od 20 do 25 kwietnia 2020 r. w komentarzach do specjalnego postu na facebookowej grupie Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego ” Piękna Nasza Polska Cała”

Głównym celem projektu „Piękna nasza Polska cała” jest kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych, uwrażliwienie ich na piękno, folklor i tradycje Polski. Działania projektowe to też okazja, by budzić wśród najmłodszych i ich rodzin poczucie tożsamości narodowej i regionalnej, dumy z bycia Polakiem, a także wzmacniać więzi i integrować placówki oświatowe z terenu całej Polski i Kresów.
Autorką projektu jest Ludmiła Fabiszewska, nauczyciel Miejskiego Przedszkola nr 2 im. Juliana Tuwima w Aleksandrowie Łódzkim. Projekt pod patronatem „Bliżej Przedszkola”.

 

Oprac. Agnieszka Miranowska

Fot. PixabayLiczba odwiedzin:

2,926,634