Ogólnopolska akcja “ŁAPMY WODĘ”

Ogólnopolska akcja “ŁAPMY WODĘ”

Fundacja ekologiczna ARKA zaprasza do udziału w ogólnopolskiej akcji “Łapmy wodę”. Akcja organizowana jest w ramach całorocznego programu aktywnej edukacji ekologicznej Zielona Ręka, w którym już uczestniczy ponad 500 tys. osób.  Partnerem strategicznym akcji jest firma Żywiec Zdrój.

“Łapmy wodę” promuje zasady i potrzeby małej retencji, zachęca do poszanowania zasobów wodnych oraz magazynowania deszczówki. Jest skierowana do placówek oświatowych, organizacji i instytucji, które chce zachęcać do mądrego gospodarowania wodą. Dla szkół przygotowano specjalne materiały i scenariusze lekcji tematycznych o poszanowaniu wody, w oparciu o które w szkołach w całej Polsce podejmowane będą różnorodne działania. Relacje z tych działań będą umieszczane na Mapie Aktywności Ekologicznej. Szkoły mogą zgłaszać się do akcji “Łapmy wodę” i uzyskać bezpłatne materiały poprzez stronę Zielona Ręka.

Akcja zakłada takie działania jak:

  • sprzątanie brzegów rzek,
  • 2 likwidacja dzikich wysypisk śmieci,
  • 3 tworzenie zbiorników na deszczówkę.

 

Obserwowany długoletni proces ocieplania klimatu i wieloletnia susza sprawiają, iż musimy wziąć odpowiedzialność za ochronę i poszanowanie naszych zasobów wodnych. Susza dotyka nas wszystkich. Problem mają zarówno indywidualni odbiorcy jak i przemysł. Dlatego konieczne jest działanie i współdziałanie różnorodnych środowisk. – W ramach akcji zamierzamy promować program małej retencji, nakłaniać mieszkańców do zakładania instalacji gromadzenia wody deszczówki, tworzenia ogrodów deszczowych oraz prowadzić szeroką kampanię edukacyjną w placówkach oświatowych, organizacjach i instytucjach – tłumaczy Wojciech Owczarz, prezes Arki.

Partnerami programu Zielona Ręka są: Grupa Kęty, Aluprof, CBRE, Galeria Sfera, Miasto Bielsko-Biała, firma AQUA oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Katowicach.

Źródło: www.zielonareka.pl

Fot. Pixabay

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6640895