Oferta edukacyjna Muzeum Etnograficznego w Toruniu na czerwiec

Wakacje w MET

26 Maj Oferta edukacyjna Muzeum Etnograficznego w Toruniu na czerwiec

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną przygotowaną przez Muzeum Etnograficzne w Toruniu na czerwiec:

Ecie, pecie, gdzie jedziecie?

Czy wiejskie dzieci miały czas na zabawę? Co się działo na pastwisku? Czy kołysanka zawsze była cicha? Zajęcia w Parku Etnograficznym w Toruniu. Uczestnicy poznają realia życia dziecka na wsi przed 100 laty. Dzięki zabawom opartym o dziecięcy folklor dowiedzą się, jakie prace wykonywali dawniej najmłodsi.
Bilety: 6 zł/os. | opiekunowie gratis (1 opiekun na 15 uczestników).

Historia glinianego garnka

Czy święci garnki lepią? Jak powstają statki z rybią łuską? Co to są biskwity i siwaki? Zajęcia w Parku Etnograficznym w Toruniu połączone ze zwiedzaniem wystawy „Ceramika Jana Limonta”. Uczestnicy poznają tajniki rzemiosła i zobaczą warsztat garncarza. W programie pokaz pracy na kole nożnym i lepienie z gliny. Bilety: 6 zł/os. | opiekunowie gratis (1 opiekun na 10 uczestników).

100 lat temu na wsi

Kto gdzie mieszka w wiejskiej zagrodzie? Kiedy kosi się siano? Jak pracuje cep?  Impreza edukacyjno-rekreacyjna w Parku Etnograficznym w Toruniu. Uczestnicy poznają realia życia mieszkańców dawnych wsi na Kujawach i Pomorzu. W programie: pokaz pracy narzędzi rolniczych, prezentacja instrumentów ludowych, wiejski folklor i zabawy ruchowe. Koszt: 18 zł/os. | opiekunowie gratis (1 opiekun na 15 uczestników).

Bliscy sąsiedzi z daleka (środy)

Zajęcia w Olenderskim Parku Etnograficznym w Wielkiej Nieszawce. Kim byli osadnicy olenderscy? Jak mieszkali? Czym się trudnili? Uczestnicy poznają realia życia olendrów nad Wisłą. Bilet: 8 zł/os. | Rezerwacje pod nr tel.: 513-677-255.

Wszystkie zajęcia odbywają się w zgodzie z aktualnymi wytycznymi sanitarnymi. W razie niepogody zajęcia mogą zostać odwołane (z wyprzedzeniem 2h).

Zdjęcie gł.: wł. MET

26 maja 2021 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

4,849,291