Od dziś we Włocławku wystawa “Szlak Kopernikowski na Kujawach i Pomorzu”

baner wystawy "Szlak Kopernikowski na Kujawach i Pomorzu"

Od dziś we Włocławku wystawa “Szlak Kopernikowski na Kujawach i Pomorzu”

Urząd Miasta Włocławek logo

 

Wystawa plenerowa pt. “Szlak Kopernikowski na Kujawach i Pomorzu”, po ekspozycjach w Toruniu, Grudziądzu, Chełmży i Chełmnie, pojawi się we Włocławku. Dziś, tj. 29 maja 2023 r. zostanie ustawiona na placu Wolności i do 22 czerwca będzie dostępna dla wszystkich.

Celem wystawy jest prezentacja koncepcji i przebiegu szlaku oraz promocja najważniejszych miejsc i obiektów kujawsko-pomorskiego odcinka trasy. Dwanaście plansz, które stanowią wystawę, przedstawiają najważniejsze miejsca i obiekty na Szlaku. Niektóre z nich są wprost związane z Kopernikiem, takie jak Toruń, Chełmno czy Grudziądz, inne zaś świadczą o pamięci o nim i jego dziele. W tym kontekście warto wspomnieć choćby o pomnikach, planetariach czy astrobazach.

Organizatorem wystawy jest Kujawsko-Pomorskie Centrum Dziedzictwa w Toruniu, a Honorowy Patronat nad nią objął Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki. Wydarzenie dofinansowane zostało z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Więcej informacji o Szlaku Kopernikowskim na Kujawach i Pomorzu, znajduje się w przewodniku dostępnym w punktach Informacji Turystycznej, a także na stronie internetowej dedykowanej kujawsko-pomorskiej części Szlaku: kpcd.com.pl. Pełna trasa Szlaku Kopernikowskiego, obejmującego poza naszym województwem, także miejsca i obiekty w województwach pomorskim i warmińsko-mazurskim, dostępna jest na oficjalnej stronie Szlaku.

 

Źródło: wloclawek.eu

29 maja 2023 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie