Od “Dziadka…” do “Romea…”

Od “Dziadka…” do “Romea…”

Opera Nova w Bydgoszczy zaprasza na spektakle „Dziadka do orzechów” – ostatnie w tym sezonie artystycznym. Balet wystawiany będzie 20, 21 i 23 stycznia 2018 r. – sobotnie i niedzielne spektakle o godz. 17.00, wtorkowy spektakl o godz. 19.00.

W partii Klary wystąpią Natalia Ścibak i Marta Kurkowska, w roli tytułowej: Paweł Nowicki i Tomasz Siedlecki, jako Cukrowa Wróżka: Olga Karpowicz i Marta Kurkowska, ojciec chrzestny Drosselmeyer: Piotr Kobierzyński.

Twórcą choreografii do „Dziadka do orzechów” w Operze Nova, spektaklu, który od 3 lat bije rekordy frekwencyjne, jest Paul Chalmer, znakomity choreograf i tancerz, człowiek wielkiej wiedzy o balecie. Przyjeżdża on na jeden ze spektakli baletu Czajkowskiego, wtedy też przygotuje plan pracy do baletu Prokofiewa „Romeo i Julia”, który w kwietniu br. zainauguruje XXV Bydgoski Festiwal Operowy. Ponownie w gronie realizatorów tej premiery spotkają się: Maciej Figas – kierownik muzyczny, Agata Uchman – kostiumograf. Dołączą do nich: Diana Marszałek-scenograf, Maciej Igielski-reżyser świateł.

Styczniowe przedstawienia „Dziadka do orzechów” to zarazem ostatnie spektakle baletowe przed kwietniową premierą „Romea i Julii”. Zapraszamy!

Fot. “Dziadek do orzechów” Tomasz Siedlecki i Marta Kurkowska/ z archiwum Opery Nova

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6640746