Od 30 lat wspierają i kształcą nauczycieli

Od 30 lat wspierają i kształcą nauczycieli

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu obchodzi 30-lecie swojego istnienia. Z tej okazji w Urzędzie Marszałkowskim odbyła się w czwartek (19 września) jubileuszowa uroczystość. W spotkaniu uczestniczył wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.

Okrągła rocznica jest okazją nie tylko do podsumowania 30 lat działalności, ale również do podziękowania pracownikom Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu za ich codzienną pracę i zaangażowanie. To instytucja, który służy nie tylko nauczycielom i specjalistom pracującym w szkołach i innych placówkach oświatowych, ale także uczniom, którzy czerpią z doświadczenia i wiedzy swoich mentorów – mówi marszałek Piotr Całbecki

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu jest jedną z trzech w regionie placówek oświatowych podlegających samorządowi województwa kujawsko-pomorskiego, które doskonalą zawodowo nauczycieli i pedagogów, wspierając proces kształcenia i wychowywania młodych pokoleń na wszystkich poziomach edukacji. W ofercie posiada warsztaty i seminaria dla pracowników oświaty i rad pedagogicznych, prowadzi m.in. kursy językowe, kwalifikacyjne, wspierające awans zawodowy i doskonalące warsztat pracy nauczyciela (pełna oferta). KPCEN w Toruniu koordynuje także pracę 14 kujawsko-pomorskich Astrobaz Kopernik.

Placówka posiada także pracownię stacjonarną i mobilne pracownie dydaktyczne do nauczania przedmiotów przyrodniczych, które wypożycza zainteresowanym szkołom. Zakup nowoczesnych pracowni dla kujawsko-pomorskich centrów edukacji nauczycieli we Włocławku, Bydgoszczy i Toruniu możliwy był dzięki projektowi „E-usługi – e-organizacja pakiet rozwiązań informatycznych dla jednostek organizacyjnych województwa kujawsko-pomorskiego” realizowanemu przez Urząd Marszałkowski w ramach naszego Regionalnego Programu Operacyjnego. Każda z takich pracowni wyposażona jest w komputery przenośne, dydaktyczne zestawy pomiarowe, rejestratory danych, mikroskopy optyczne, aparaty fotograficzne i kamery cyfrowe oraz oprogramowanie edukacyjne. Wartość zadania to 2,7 miliona złotych (więcej).

Jubileusz stał się inspiracją do zmian wizerunkowych placówki. KPCEN w Toruniu posiada nową stronę internetową i logotyp.

Oprócz trzech centrów edukacji nauczycieli do marszałkowskich placówek oświatowych należą także szkoły medyczno-społeczne w Toruniu i Inowrocławiu, biblioteki pedagogiczne w Bydgoszczy i Toruniu, a także specjalne ośrodki szkolno-wychowawcze i zespoły szkół specjalnych w Bydgoszczy, Toruniu i Ciechocinku.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Fot. Andrzej Goiński, Jubileusz 30-lecia Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,144,463