Ocalone z Kresów – promocja nowych książek z serii “Etnografia ocalona”

Ocalone z Kresów – promocja nowych książek z serii “Etnografia ocalona”

13 grudnia o godz. 18.00 w Muzeum Etnograficznym w Toruniu odbędzie się spotkanie promujące dwie nowe muzealne publikacje, które ukazały się w serii „Etnografia ocalona”. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Zaprezentowane zostaną książki: Józefa Perkowskiego „Ornament, forma i symbolika w sztuce ludowej na Żmudzi” i Olimpii Swianiewiczowej „Interpretacja Dziadów Mickiewiczowskich na podstawie skarbca kultury białoruskiej”.

O nowo wydanych książkach opowiedzą ich redaktorki naukowe: dr Justyna Słomska-Nowak i dr Grażyna Charytoniuk-Michiej. Gośćmi spotkania będą również prof. Maria Swianiewicz-Nagięć, córka Olimpii Swianiewiczowej, a także Jan Perkowski, bratanek Józefa Perkowskiego.
W serii „Etnografia ocalona” wydawane są prace polskich etnografów, etnologów i antropologów kulturowych, często zapomniane lub uznawane za zaginione lub nigdy nieprzetłumaczone na język polski.

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie