Obserwuję ptaki – międzynarodowy konkurs plastyczny

Obserwuję ptaki – międzynarodowy konkurs plastyczny

BirdLife International wraz ze swoim partnerem w Polsce – Ogólnopolskim Towarzystwem Ochrony Ptaków zapraszają do uczestnictwa w międzynarodowym konkursie rysunkowym “Obserwuję ptaki” Spring Alive. Prace można przesyłać do 21 czerwca 2020 r. za pośrednictwem strony.
By wziąć udział w konkursie “Obserwuję ptaki” Spring Alive, w dniu zgłoszenia należy mieć mniej niż 16 lat oraz w dniach od 1 lutego do 21 czerwca 2020 r. zarejestrować swoje pierwsze obserwacje ptaków na stronie www.springalive.net.

Uczestnicy konkursu proszeni są o przesłanie zdjęcia ręcznie wykonanego rysunku lub obrazu ukazującego, jak należy obserwować ptaki i przyrodę, zgodnie z tegorocznym tematem przewodnim Spring Alive: „Jak być dobrym obserwatorem ptaków?”

Konkurs towarzyszy projektowi edukacyjnemu Spring Alive, skierowanemu  do dzieci w wieku 8-12 lat z trzech kontynentów – Europy, Azji Środkowej i Afryki. Dzieci zachęcane są do obserwacji razem ze swoimi nauczycielami i rodzinami corocznych powrotów wybranych ptaków i rejestracji tych obserwacji na stronie internetowej.
Opis projektu i zasady w nim uczestnictwa znaleźć można w artykule zamieszczonym w innym dziale portalu Edupolis: Lubię tu być na zielonym!Oprac. Agnieszka Miranowska

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,152,227