O Janie Mollu w Bibliotece w Inowrocławiu

O Janie Mollu w Bibliotece w Inowrocławiu

Serce pasowało… Anna Mateja będzie gościem Biblioteki

Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza na kolejne spotkanie, tym razem z reportażystką, zaprasza 11 lutego br. o godz. 18.00 do Saloniku Literacko-Artystycznego.

W związku ze zbliżającym się świętem zakochanych, którego symbolem jest serce, najbliższe wydarzenie będzie nawiązywać m.in. do tego najważniejszego ludzkiego organu, a także do postaci prof. Jana Molla, związanego z Inowrocławiem, wychowanka Gimnazjum Jana Kasprowicza. Warto pamiętać, że ojciec tego wybitnego kardiochirurga, Tadeusz, był pierwszym polskim aptekarzem w mieście, od 1922 roku właścicielem apteki „Pod Lwem” przy ulicy Królowej Jadwigi 27 (obecnie 38). Prof. Jan Moll, jako pierwszy w Europie Wschodniej, podjął się przeszczepu serca.

Część spotkania zostanie poświęcona polskiej transplantologii, jej problemom oraz najważniejszym dokonaniom.

Zapraszamy na rozmowę z Anną Mateją, dziennikarką i publicystką, laureatką nagrody dziennikarskiej Grand Press w kategorii wywiad (2007), która promować będzie reportaż Serce pasowało. Opowieść o polskiej transplantologii.

Na spotkanie obowiązują bezpłatne wejściówki, do odbioru od 4 lutego br. w Wypożyczalni dla Dorosłych (ul. Kilińskiego 16 w Inowrocławiu).

 

Dominika Wojtasińska
Dominika.Wojtasinska@kpcen-torun.edu.pl

Organizacja: KPCEN w ToruniuLiczba odwiedzin:

5,836,101