O czym szumi las?

O czym szumi las?

Jaki las nazywamy gradowym, jakie owady zamieszkują hotel i co to jest hydrofit? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź na wirtualnej ścieżce Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Ekologicznej w Bydgoszczy.

Wirtualna ścieżka dydaktyczna Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Ekologicznej to świetna okazja, aby bez wychodzenia z domu zobaczyć, co w trawie piszczy.

Ścieżka rozpoczyna się na polanie przed Centrum Edukacji, gdzie poznamy bliżej działalność ośrodka. Dalej prowadzi do największego myślęcińskiego stawu, tworząc stację Staw i szuwary. Na Polanie Śródleśnej poznamy bogactwo roślin polnych, a także jej mieszkańców. Kolejnym punktem jest coraz rzadziej spotykany, zachwycający las grądowy. Finał ścieżki znajduje się na malowniczej Alei trzech stawów.
Każdy punkt ścieżki opatrzony jest tablicą informacyjną z kodem QR, który umożliwi pobranie informacji ze strony.

Myślęcińskim pięknem będzie można zachwycić się o każdej porze roku – wirtualne otoczenie będzie na bieżąco aktualizowane, aby pokazać bioróżnorodność. Celem ścieżki jest bowiem uwrażliwienie ludzi na obcowanie z naturą.

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznej realizuje program zielonej edukacji. Niebawem na facebooku pojawią się informacje o warsztatach skierowanych do dzieci z naszego regionu. Wszystkie zajęcia odbywać się będą nieodpłatnie.
Link do strony TUTAJ.

Program finansowany jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

Informacja: www.bydgoszcz.pl
Fot. www.bydgoszcz.pl

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie