Nowy program edukacyjno-ekologiczny dla szkół średnich

Nowy program edukacyjno-ekologiczny dla szkół średnich

Fundacja-PGNiG

Szkoły średnie mogą już zgłaszać się do nowego programu edukacyjno-ekologicznego EKOczynni. Cele przedsięwzięcia to edukacja ekologiczna młodzieży, kształtowanie proekologicznych postaw wśród uczniów oraz wsparcie inicjatyw szkolnych związanych z ochroną środowiska.

Dla szkół i uczniów przygotowano dwa konkursy:

Konkurs dla szkół EKO-PROJEKTY

Do konkursu zgłaszają się zespoły szkolne składające się z nauczyciela i grupy od 3 do 10 uczniów. Zespoły mogą zgłosić projekt związany z ochroną środowiska, który już realizują lub przygotować plan realizacji nowej inicjatywy. Przynajmniej cztery projekty otrzymają dofinansowania na wdrożenie. Zespoły mogą wnioskować o granty o wartości do 50 000 zł. Dodatkowo najlepsze szkoły otrzymają nagrody finansowe, a uczniowie praktyczne eko-zestawy.

Konkurs dla uczniów EKO-ART

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów z zamiłowaniem do grafiki. Uczestnicy mają za zadanie stworzyć plakat, który w oryginalny sposób ukaże ekologiczny problem, z którym mierzy się współczesny świat, lub zaproponuje jego rozwiązanie. Najlepsze prace zostaną wypromowane w przestrzeni publicznej największych polskich miast. Na autorów prac czekają nagrody.

Jak się zgłosić?

Szczegółowe informacje, formularze zgłoszeniowe oraz regulaminy konkursów znajdują się na stronie www.eko-czynni.pl. Szkolne zespoły projektowe mogą dodatkowo zarejestrować swoją działalność i otrzymać dyplom uczestnictwa, cenne wskazówki oraz praktyczny poradnik prowadzenia projektu.

Program jest realizowany pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministerstwa Klimatu i Środowiska. Patronami programu są: Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz School of Form. Patronat medialny sprawuje Polskie Radio. Organizatorem jest Fundacja PGNiG S.A. im. Ignacego Łukasiewicza.

9 marca 2021 r.

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,263,787