Nowa wystawa w Muzeum Wodociągów

Wieża Ciśnień latem

30 czerwiec Nowa wystawa w Muzeum Wodociągów

Muzeum Wodociągów w Bydgoszczy zaprasza na najnowszą wystawę prac Joanny Dąbkiewicz-Luścińskiej pt. „Obraz wewnętrzny”. Wystawa będzie dostępna od 3 lipca do 1 sierpnia w godzinach otwarcia muzeum.

Tym razem, w dawnym zbiorniku wodnym prezentowana jest wystawa pt. „OBRAZ WEWNĘTRZNY”, która jest przedstawieniem twórczości Joanny Dąbkiewicz-Luścińskiej – absolwentki Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, zajmującej się malarstwem sztalugowym i rysunkiem, będącej członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków, która wielokrotnie brała udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych.

Artystka w swojej twórczości porusza się przede wszystkim w obrębie dwóch rejonów malarstwa: abstrakcji i portretu. W przypadku abstrakcji nagromadzenie barw i kontrastowych pociągnięć pędzla wpływa na powstanie złudzenia głębi. W rezultacie prezentowane obrazy można w większości nazwać „nocnymi”, jeśli chodzi o charakter tła, które dopiero za sprawą jaśniejszych, ciepłych akcentów, rozświetlają się feerią barw – tworzą iluzję wpatrywania się w przestrzeń wypełnioną światłem neonów. Zdecydowanie najlepiej malarka czuje się w mrocznych zestawieniach kolorystycznych, gdzie ogólny efekt uzyskuje dzięki opozycyjnym względem siebie formom. Z kolei malarstwo portretowe artystki koncentruje się na stanie emocjonalnym portretowanej osoby, próbuje nakreślić rys psychologiczny modela. Kształty są bardzo szkicowe, niczym rozedrgane powietrze wokół nich falowało, wszystko wydaje się poruszać, zupełnie jak gdyby obraz chciał nabrać rozmachu filmu animowanego.

Wystawa zostanie udostępniona wraz z otwarciem drzwi muzeum już w najbliższą sobotę (3 lipca) od godziny 13.00. Wstęp do Galerii Wieży Ciśnień możliwy jest po zakupieniu biletu do muzeum (bilet normalny w cenie 10 zł, ulgowy w cenie 5 zł).

 

Informacja: www.bydgoszcz.pl
Fot. www.bydgoszcz.pl

30 czerwca 2021 r.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

4,833,758