Noc Bibliotek 2019 w KPCEN

Noc Bibliotek 2019 w KPCEN

5 października w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku odbyła się kolejna, piąta już edycja ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek”. Tegoroczne hasło akcji „Znajdźmy wspólny język” stało się inspiracją do odbycia podwójnej podróży: do przyszłości z wirtualną i rozszerzoną rzeczywistością oraz przeszłości z gwarą kujawską. Przygotowano prezentację tradycji i obrzędów kujawskich, twórczości regionalnych poetów oraz gry i zabawy z gwarą kujawską na wesoło. Zaprezentowano również nowoczesną bibliotekę – roboty edukacyjne, puzzle AR, karty i książki z rozszerzoną rzeczywistością.

Oryginalny, kolorowy instrument Bum Bum Rurki wprowadził dzieci w cudowny świat muzyki. Wiele emocji wzbudziła gra biblioteczna „Tajemnice biblioteki – labirynt biblioteczny”, która połączyła w sobie elementy edukacji i zabawy. Uczestnicy doskonale radzili sobie z rozwiązywaniem zagadek związanych z czytaniem i kodowaniem oraz biblioteką w tle. Na zakończenie spotkania wszyscy wspólnie ułożyli najdłuższe domino z książek.
Wszystkim miłośnikom książek i sympatykom Biblioteki Pedagogicznej KPCEN we Włocławku organizatorzy dziękują za aktywny udział w akcji.

Fot. KPCEN we Włocławku

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w BydgoszczyLiczba odwiedzin:

6,139,006