Niezwykła opowieść Łukasza Oliwkowskiego o Inowrocławiu

Niezwykła opowieść Łukasza Oliwkowskiego o Inowrocławiu

W Saloniku Literacko-Artystycznym w poniedziałkowy jesienny wieczór odbyło się spotkanie promujące książkę „Obroty miasta. Felietony i eseje o Inowrocławiu”.

Publikację zaprezentował autor – Łukasz Oliwkowski, doktor nauk humanistycznych, nauczyciel języka polskiego, miłośnik dobrego kina, moderator „Spotkań z Filmem” w Bibliotece Miejskiej im. Jana Kasprowicza oraz Dyskusyjnego Klubu Filmowego w inowrocławskim kinie, inicjator i organizator różnorodnych wydarzeń kulturalnych i sportowych, człowiek wielu pasji, który uzależniony jest, jak sam mówi, od różnych aktywności.

“Obroty miasta” wypełniają regionalną lukę wydawniczą. W książce odnajdujemy m.in. ciekawe i niejednoznaczne nawiązania do utworów poety i prozaika Mirona Białoszewskiego czy filozofa kultury i religioznawcy Mircei Eliadego. Publikacja w subtelny sposób łączy walory literackie i popularnonaukowe.

Wydanie publikacji zostało dofinansowane ze środków budżetu miasta Inowrocławia w 2019 roku przeznaczonych na stypendium dla osób zajmujących się twórczością artystyczną.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,150,249