Niezwykła geometria

Niezwykła geometria

Zapraszamy do obejrzenia wyjątkowej i inspirującej wystawy prezentowanej w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku. Tylko do 20 marca 2018 roku w czytelni Biblioteki Pedagogicznej będą prezentowane prace nagrodzone w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym “Matematyka w obiektywie” po raz ósmy zorganizowanym przez Uniwersytet Szczeciński.

Prace wyróżnionych twórców ukazują świat w nietypowy sposób – łączą artystyczną wrażliwość z matematycznym wymiarem otaczającej nas rzeczywistości. Wzory, cyfry i liczby widziane w obiektywie aparatu fotograficznego rejestrującego realia natury czy architektury inspirują i pobudzają ciekawość. Gdzie wokół nas są ośmiokąty foremne, kręgi współśrodkowe, trójkąty miłosne? W którym mieście jest ulica Parzysta i czy głowa kota jest symetryczna?

Obrazy świata obecne na niezwykłych fotografiach uczą i poruszają emocje, pozwalają także inaczej spojrzeć na matematykę.

Więcej o wystawie: http://www.kujawy.info/puls-miasta/wyjatkowe-fotografie-poswiecone-matematyce-w-kpcen

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6643134