Niedziela w skansenie

Niedziela w skansenie

Już w najbliższą niedzielę, 27 czerwca od godziny 13.00 do 18.00 w Kujawsko-Dobrzyńskim Parku Etnograficznym w Kłóbce odbędzie się spotkanie z twórcami ludowymi, rękodzielnikami, producentami lokalnych smakołyków, zwiedzanie skansenu, relaks na własnym kocyku przy akompaniamencie kapeli ludowej przygrywającej tradycyjne melodie.

Po raz pierwszy swoje kramy otworzą wystawcy z regionu, w tym twórcy ludowi należący do Stowarzyszenia Twórców Ludowych Oddział Włocławek, którzy obchodzą w tym roku jubileusz 40-lecia istnienia. Można będzie nabyć od nich oryginalne, unikatowe rzeźby w drewnie, serwety, ozdoby z bibuły, słomy, masy solnej, biżuterię, torby, zabawki z drewna oraz smakołyki. Zaproszony specjalnie na spotkanie garncarz z Bolimowa przygotuje pokaz toczenia naczyń na kole garncarskim. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Krzewia poprowadzą konkursy. Najmłodsi będą mogli wydrukować serwetki i pobawić się drewnianymi zabawkami.

Od godziny 15.00 melodie kujawskie, góralskie i podwórkowe przygrywać będzie Kapela Ludowa „Echo Kujaw” z Wierzbinka. Pobyt w skansenie przeniesie spacerowiczów w czasie na wieś z przełomu XIX i XX wieku, gdzie w otoczeniu pięknej przyrody prezentowane będą zagrody gospodarskie, dawne warsztaty rzemieślnicze – kuźnia, garncarnia; obiekty przemysłu wiejskiego – olejarnia; budynki użyteczności publicznej – szkoła, remiza, kościół. W zabytkowym parku znajduje się dwór rodziny Orpiszewskich, w którym ostatnie lata swojego życia spędziła Maria z Wodzińskich Orpiszewska – narzeczona Fryderyka Chopina i muza Juliusza Słowackiego.

Bilety wstępu według cennika

 

Źródlo: muzeum.wloclawek.pl
Fot. gł. muzeum.wloclawek.pl

22 czerwca 2021 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we WłocławkuLiczba odwiedzin:

6,139,243