„Nie tylko fajans” – warsztaty rodzinne

„Nie tylko fajans” – warsztaty rodzinne

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza na warsztaty rodzinne pt. „Nie tylko fajans”, które odbędą się w gmachu Zbiorów Sztuki we Włocławku, przy ul. Zamczej 10/12, w dniu 27 września (niedziela), o godzinie 11.00.

Część teoretyczna warsztatów zapozna grupę z wystawą pt. Włocławska wytwórnia sztucznego marmuru. „Lavinit. Krupka i Perlicz. 1923–1939”. Zajęcia będą polegały na wyjaśnieniu nazwy lavinit, techniki jego wytwarzania i przedmiotów, które z niego wykonywano. Przybliżona zostanie również historia włocławskiej spółki, która zajmowała się produkcją „sztucznego marmuru”. Wystawa powstała dzięki współpracy z prywatnymi kolekcjonerami Wojciechem Błachowiakiem i Piotrem Franczakiem oraz ze zbiorów Muzeum Techniki Ceramicznej w Kole, a także zbiorów Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej.
W części praktycznej rodzice wspólnie z dziećmi będą zdobić papierowe talerzyki w orientalne i antyczne wzory oraz „malować” na folii palcami dwiema technikami.

Więcej szczegółów tutaj

 

Źródło: muzeum.wloclawek.pl

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6645967