“Nauka niepodległa” – wystawa z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

Polscy naukowcy - wystawa

“Nauka niepodległa” – wystawa z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

Od 10 listopada w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy będzie dostępna wystawa posterowa poświęcona 10 polskim uczonym, którzy tworzyli naukę w latach 1918-2018. 

Pięciu z nich to przedstawiciele lokalnego środowiska akademickiego, tworzący m.in. Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Pięciu kolejnych to przedstawiciele nauki polskiej, a jednocześnie obywatele świata pracujący na zagranicznych uczelniach. Na wystawie będzie można poznać sylwetki astronomów – Wilhelminy Iwanowskiej, Bohdana Paczyńskiego, Tadeusza Banachiewicza, chemika Antoniego Swinarskiego, fizyków – Aleksandra Jabłońskiego, Mieczysława Wolfke, Ernesta Pischingera  i matematyków – Mariana Rejewskiego, Stanisława Ulama.

Wystawa została przygotowana przez Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Na stronie centrum nauki będą wkrótce dostępne plakaty, który będzie pobrać i wykorzystać je na przykład podczas lekcji.

5-lecie Młyna Wiedzy

Udostępnienie wystawy “Nauka niepodległa” towarzyszy obchodom 5-lecia Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. W trakcie jubileuszu centrum nauki przeprowadzi również aktywności w ramach ogólnopolskiej akcji Porozumienia „Społeczeństwo i Nauka” – SPiN Day 2018.

W ramach dwudniowego wydarzenia odbędzie się szereg warsztatów i prezentacji we wszystkich przestrzeniach Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Do dyspozycji uczestników jubileuszu będzie również 10 interaktywnych wystaw. Przed budynkiem centrum odbędą się pokazy chemiczne i fizyczne, dotyczące reakcji spalania i z wykorzystaniem m.in. ciekłego azotu. Program wydarzenia jest dostępny na stronie Młyna Wiedzy.

Bilet na wydarzenie kosztuje 5 złotych i można go nabyć w kasach Centrum oraz w elektronicznym systemie sprzedaży online. To ostatnia w tym roku okazja, aby zwiedzić CNMW w niższej cenie biletu. Bilet na wydarzenie umożliwia skorzystanie ze wszystkich przygotowanych atrakcji.

W sobotę (10 listopada) o godz. 11:00 odbędzie się uroczystość związana z 5-leciem działalności. Zaplanowano przemowy, wręczenie podziękowań za współpracę oraz specjalnie przygotowany na tę okazję tort.

W sobotę i niedzielę Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy będzie dostępne w godz. 10:00-18:00.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie