Narysuj gęś, wygraj nagrody

Narysuj gęś, wygraj nagrody

Urząd Marszałkowski zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastycznym organizowanym w ramach akcji ,,Kujawsko-Pomorska gęsina na św. Marcina”. Jak co roku na autorów najlepszych prac czekają atrakcyjne nagrody, między innymi zestawy gier, klocki i przybory plastyczne. Hasło tegorocznego konkursu to ,,Gęś z mojej wyobraźni”.

Prace konkursowe mogą być wykonane w dowolnej technice, powinna to być praca płaska, jej wielkość nie może przekraczać formatu A3. Jury oceniać będzie estetykę, pomysłowość i trafność doboru środków plastycznych w przedstawieniu tematu. Autorom najlepszych prac zostaną przyznane nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych:

  • do 6 lat,
  • 7-11 lat,
  • 12-18 lat.

 

Najlepsze prace jak co roku ozdobią jeden z korytarzy Urzędu Marszałkowskiego. Regulamin konkursu tutaj. Informacja o ubiegłorocznym konkursie – tutaj.

Prace należy dostarczyć osobiście lub przesyłać pocztą tradycyjną na adres Urzędu Marszałkowskiego (Plac Teatralny 2, 87-100 Toruń, pokój 219) od 6 do 16 listopada 2017 roku. W przypadku przesyłania pracy pocztą, liczy się data wpływu przesyłki do organizatora. Oznacza to, że ocenione zostaną tylko te zgłoszenia, które wpłyną do nas do 16 listopada.

Lada dzień zostanie rozstrzygnięty również drugi z gęsinowych konkursów – na najlepszą relację z rodzinnego obiadu, na którym będą królowały potrawy przygotowane z kujawsko-pomorskiej gęsiny. Nagrodą główną będzie zestaw rowerów dla czteroosobowej rodziny, poza tym zwycięzców otrzymają m.in. sprzęt AGD. Szczegóły już wkrótce.

W tym roku marszałek Piotr Całbecki przekazał dla mieszkańców regionu 2017 świeżych gęsich tuszek, które już wkrótce będzie można wygrać w konkursach organizowanych przez regionalne i lokalne media na terenie całego województwa. Zwycięzcy konkursów odbiorą smakowite nagrody 4 listopada w wyznaczonych miejscach naszego województwa.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Fot. Mikołaj Kuras

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6643107