Napisz własną mowę noblowską. Nowy konkurs!

Napisz własną mowę noblowską. Nowy konkurs!

Fundacja Olgi Tokarczuk_logo   

Niedawno zakończyły się dwa konkursy literackie fundacji – jeden organizowany wspólnie z Wrocławskim Domem Literatury, drugi z Wydawnictwem Muchomor. Teraz startuje kolejny, ponownie ze wsparciem WDL-u, którego mottem są słowa Olgi Tokarczuk: To, jak myślimy o świecie i – co chyba ważniejsze – jak o nim opowiadamy, ma olbrzymie znaczenie. Coś, co się wydarza, a nie zostaje opowiedziane, przestaje istnieć i umiera.

Zadaniem uczniów szkół ponadpodstawowych (każda szkoła może zgłosić maksymalnie 5 prac) jest praca wyobraźni, bo trzeba przygotować własną mowę noblowską (do 6 tysięcy znaków ze spacjami), tak, jakbyśmy to my mieli wygłosić owo słynne przemówienie w Sztokholmie.

Nie stawiamy żadnych ograniczeń w zakresie tematu mowy, zależy nam, by zawierała przekaz, który autor lub autorka uważają za szczególnie ważny – podkreślają organizatorzy.

Termin nadsyłania prac to 26 lutego 2021 r. na adres: konkurs@domliteratury.wroc.pl (w tytule trzeba wpisać „Jak zdobyć Nagrodę Nobla? Konkurs dla szkół ponadpodstawowych”).

Wyniki poznamy 31 marca 2021 roku na stronie internetowej www.literatura.wroclaw.pl (znajdziemy tam też regulamin oraz specjalnie przygotowane, bezpłatne scenariusze lekcji do wykorzystania i przeprowadzenia podczas zajęć w szkołach ponadpodstawowych oraz materiały wideo, które mogą być pomocne w przygotowaniu się uczniów do konkursu).

Warto zachęcać uczniów do udziału. Nagrodami będą książki z autografem Olgi Tokarczuk i zaproszenie do udziału w warsztatach wystąpień publicznych, które odbędą się w pierwszej połowie 2021 roku.

 

Źródło: wroclaw.pl

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6638586