Najlepsze polskie dokumenty: Call me Tony – projekcja i spotkanie z Klaudiuszem Chrostowskim

Kadr z filmu Call me Tony, reż. K. Chrostowski

Najlepsze polskie dokumenty: Call me Tony – projekcja i spotkanie z Klaudiuszem Chrostowskim

Comiesięczne spotkania filmoznawcze z cyklu W pierwszym rzędzie są propozycją dla osób realizujących własne projekty filmowe, tych, które pierwsze takie próby mają jeszcze przed sobą i oczywiście dla wszystkich miłośników sztuki filmowej. W marcu zapraszamy na projekcję filmu nagradzanego na największych festiwalach filmu dokumentalnego i spotkanie z jego reżyserem.

Klaudiusz Chrostowski – reżyser. Absolwent University of the Arts London oraz PWSFTviT w Łodzi. Współpracował przy pełnometrażowych filmach, takich jak m.in. Nieulotne Jacka Borcucha. Za film Call me Tony otrzymał wiele prestiżowych nagród, w tym na jednym z największych europejskich festiwali filmu dokumentalnego IDFA w Amsterdamie. Obecnie mieszka w Warszawie, pracując nad swoim drugim filmem dokumentalnym oraz scenariuszem do debiutu fabularnego.

Call me Tony, reż. K. Chrostowski, czas trwania: 62 min.

Osiemnastoletni kulturysta, który pragnie zostać aktorem, z uporem zabiega o atencję wiecznie nieobecnego ojca. Kreując swój wizerunek inspiruje się aktorami kina akcji, spędza godziny na siłowni i zapisuje się na zawody kulturystyczne. Wszystko to prowadzi do załamania, spowodowanego  wewnętrznym konfliktem między nim samym a wersją siebie, którą stara się stworzyć, by zyskać akceptację otoczenia. Call me Tony to opowieść o momencie w życiu, kiedy wszyscy oczekują od nas odpowiedzi, a jedyne co mamy, to pytania.

Spotkanie będzie miało miejsce w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu ul. Szpitalna 8.

Wstęp wolny! Zapraszamy!

MIEJSCE: WOAK Toruń ul. Szpitalna 8 (parter)
INFORMACJE:  Karolina Fordońska, e-mail: karolina.fordonska@woak.torun.pl,  tel. 56 652 27 55

Zdjęcie gł.: Kadr z filmu Call me Tony, reż. K. Chrostowski

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,263,744