Najbliższe plany repertuarowe Teatru „Baj Pomorski” w Toruniu

Historia Calineczki, reż. Agnieszka Niezgoda, Jacek Pietruski, fot. Piotr Frąckiewicz

09 Sty Najbliższe plany repertuarowe Teatru „Baj Pomorski” w Toruniu

Na początku nowego roku w Teatrze „Baj Pomorski” w Toruniu będzie można zobaczyć zarówno tytuły figurujące w repertuarze od dość dawna: Historia Calineczki, Przytulaki, Dziób w dziób, Brzdęk i Dźwięk, Wąż, jak i te nieco nowsze: Jaś i Małgosia, Blee… (obydwa wyraźnie nawiązujące do estetyki musicalu), Literkowo czy zeszłosezonową premierę: Niedźwiedź i Masza, czyli gdzie moja kasza?

19 stycznia o godz. 12.00 obchodzić będziemy Dzień Babci i Dziadka. W ramach tych świąt zagramy przedstawienie Jaś i Małgosia, a po nim na widzów czekać będą liczne atrakcje. O szczegółach poinformujemy już niebawem…

Nie zamierzamy też ignorować Święta Zakochanych! 14 lutego – w ramach „Walentynek w Teatrze” – będzie można dwukrotnie (o godz. 10.00 oraz 19.00) zobaczyć Sonety (wg Wiliama Szekspira) w reżyserii Zbigniewa Lisowskiego. Również i tego dnia publiczność może liczyć na rozmaite niespodzianki. Sonety zagramy również w dniu następnym, tj. 15 lutego o godz. 18.00. Szczegółowy program „Walentynek w Teatrze” ogłosimy wkrótce.

Jeśli chodzi o premiery, to pierwszej z nich rok 2020 doczeka się 11 kwietnia na Dużej Scenie. Po Przytulakach oraz Brzdęku i dźwięku Teatr zyska kolejny spektakl dla najnajów. Wszystko to stanie się za sprawą Ewy Piotrowskiej (dyrektor Teatru Baj w Warszawie), która na podstawie autorskiego scenariusza wyreżyseruje spektakl Pokój Instrumentów. Scenografię wykona Katarzyna Proniefska-Mazurek, a muzykę oraz specjalny stół muzyczny wykreuje Wojciech Błażejczyk. W przedstawieniu obejrzymy: Agnieszkę Niezgodę, Annę Katarzynę Chudek, Andrzeja Słowika oraz Krzysztofa Grzędę.

Druga tegoroczna premiera zaplanowana została na 30 maja. Będzie to Czarownik z krainy Oz Lymana Franka Bauma. Reżyserii tytułu podejmie się Laura Sonik. Autorką scenografii będzie Sylwia Maciejewska, a muzykę skomponuje Mateusz Winisław. Za oprawę multimedialną odpowiedzialność weźmie Marianna Korman. Skład obsady to: Grażyna Rutkowska-Kusa, Marta Parfieniuk-Białowicz, Edyta Soboczyńska, Edyta Łukaszewicz-Lisowska, Dominika Miękus, Andrzej Korkuz, Mariusz Wójtowicz, Jacek Pysiak, Krzysztof Parda. Jak można przypuszczać, przedstawienie to również przeznaczone jest na Dużą Scenę.

Maj będzie stanowił miesiąc wyjątkowo obfity w wydarzenia. Jeszcze przed premierą czeka nas otwarcie amfiteatru elżbietańskiego połączonego z obchodami 75-lecia istnienia i funkcjonowania Teatru. W dniach 22-24 maja – po obejrzeniu spektaklu na Małej bądź Dużej Scenie „Baja” – planujemy zwiedzanie przyteatralnego ogrodu, w którym znajdą się zmechanizowane rzeźby przedstawiające postaci z dramatów Szekspira oraz z mitologii.

23 maja o godz. 19.00 na Scenie Szekspirowskiej w Toruniu odbędzie się oficjalna uroczystość obchodów 75-lecia istnienia Teatru „Baj Pomorski” w Toruniu. Zaproszenia na nie otrzymają dyrekcje różnych polskich Teatrów i instytucji kultury, a podczas imprezy Prezydent Miasta Torunia wręczy nagrody pracownikom Teatru. Po uroczystości zagrane zostaną Sonety (wg W. Szekspira) w reż. Zbigniewa Lisowskiego.

Spektakl ten obejrzeć będzie można również w elżbietańskim amfiteatrze dzień wcześniej (22 maja) o godz.19.00 oraz dzień później (24 maja), również o godz. 19.00.

Informacje o wszystkich wspomnianych wydarzeniach, a także nowe wiadomości podawać będziemy sukcesywnie na naszej stronie internetowej: www.bajpomorski.art.pl oraz na fanpage’u: https://www.facebook.com/bajpomorski.

Zdjęcie gł.: Historia Calineczki, reż. Agnieszka Niezgoda, Jacek Pietruski, fot. Piotr FrąckiewiczLiczba odwiedzin:

2,862,980