Na tropie smogu… e-lekcje z pomysłem na eduESA

platforma eduESA

Na tropie smogu… e-lekcje z pomysłem na eduESA

     Polski Alarm Smogowy logo

Jak wyjaśnić dzieciom, czym jest smog? Wystarczy zaprosić ich do zabawy w tropienie źródeł powstawania zanieczyszczonego powietrza lub w ciekawy sposób przybliżyć fakty i mity dotyczące smogu. Zapraszamy do nauki z platformą e-learningową Edukacyjnej Sieci Antysmogowej. eduESA właśnie wystartowała! Edukacyjna Sieć Antysmogowa to program informacyjny na rzecz czystego powietrza realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym.

Edukacja cyfrowa ESA wchodzi teraz w nowy wymiar – jest dostępna dla nauczycieli i uczniów szkoły podstawowej w formie nowoczesnego serwisu e-learningowego eduESA.

Walka o świeże powietrze to nasza wspólna sprawa, a młode pokolenie może mieć decydujący głos w sprawie przyszłości naszej planety. Dlatego tak ważna jest mądra i odpowiedzialna edukacja ekologiczna – mówi Barbara Leśniczak, kierownik Edukacyjnej Sieci Antysmogowej.

Jak korzystać z e-lekcji?

E-lekcje podzielone są na etapy edukacyjne i dostosowane są do wieku oraz możliwości odbiorców. Mogą z nich skorzystać uczniowie klas 1–8 szkoły podstawowej. Każda lekcja zawiera materiały do obejrzenia, odsłuchania lub przeczytania oraz karty pracy. Po zapoznaniu się z e-zasobami uczestnik przechodzi do końcowego etapu, czyli testu, po zaliczeniu którego otrzymuje certyfikat poświadczający zdobytą wiedzę.

Dołącz do eduESA

Program Edukacyjna Sieć Antysmogowa jest objęty honorowym patronatem Ministerstwa Cyfryzacji.

 

Źródło: ose.gov.pl

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6666144