Muzyka relaksacyjna dla kobiet w ciąży

kobieta w ciąży trzyma dłonie na brzuchu; stykające się palce kobiety tworzą kształt serca

Muzyka relaksacyjna dla kobiet w ciąży

Logotyp: Toruńska Orkiestra Symfoniczna

Muzyka relaksacyjna dla kobiet w ciąży to projekt dla kobiet, które ukończyły 21. tydzień ciąży. Podczas spotkań, poruszane zostaną zagadnienia związane z wpływem muzyki na stan psychofizyczny matki i dziecka, stymulacją prenatalną, emocjami w ciąży, sztuką efektywnego relaksu, a także godnego porodu i połogu z pomocą muzykoterapii.

Prowadzone, przez duet Położna – Muzykoterapeutka, zajęcia to jedyne w swoim rodzaju spotkania, łączące elementy szkoły rodzenia i profesjonalnych zajęć muzykoterapeutyczno-relaksacyjnych z użyciem muzyki na żywo. Julia Ignaczak opowie o tym jak ważne jest aby odpowiednio przygotować się do porodu oraz macierzyństwa, a Maja Wlazły poprowadzi profesjonalną relaksację z użyciem instrumentu rav vast. Zajęcia będą odbywać się cyklicznie, raz w miesiącu, w Sali Prób CKK Jordanki

Zajęcia prowadzić będą:

  • mgr położnictwa Julia Ignaczak – położna środowiskowo-rodzinna
  • mgr sztuki Maja Wlazły – perkusistka i muzykoterapeutka

TEMATYKA ZAJĘĆ

25.02.2023, 27.05.2023 – Ciąża – co powinnaś wiedzieć o typowych dolegliwościach. Wykład o dolegliwościach ciążowych i sposobach na radzenie sobie z nimi, omówimy też, kiedy należy pilnie zgłosić się do lekarza.

04.03.2023 – Przygotowanie do porodu – plan porodu i pakowanie torby. Wykład omawiający istotę planu porodu, prawa pacjentek na oddziale oraz zasady pakowania torby do porodu.

18.03.2023 – Poród – co powinnaś wiedzieć o jego przebiegu i pozycjach wertykalnych. Omówienie oznak rozpoczynającego się porodu, zasad panujących na salach porodowych oraz pozycji wertykalnych wygodnych podczas I i II okresu porodu.

01.04.2023 – Połóg – jak się do niego przygotować. Najważniejsze informacje o zmianach jakie zachodzą w ciele kobiety w czasie połogu. Omówienie zasad pielęgnacji ran powstałych po porodzie itp.

15.04.2023 – Karmienie piersią – wykład poświęcony zarówno zasadom prawidłowego karmienia piersią jak i pierwszym problemom jakie młode mamy napotykają podczas procesu laktacji

04.02.2023, 13.05.2023 – Co musisz wiedzieć o opiece nad noworodkiem? – wykład omawiający podstawowe umiejętności opieki nad nowo narodzonym dzieckiem, zasady pielęgnacji, sposoby na radzenie sobie z kolkami/zaparciami/ulewaniami.

ORGANIZATOR

Toruńska Orkiestra Symfoniczna

Al. Solidarności 1-3, 87-100 Toruń

NIP: 956-14-29-917

Tel. 56 622 88 05

e-mail: sekretariat@tos.art.pl

www.tos.art.pl

3 luty 2023

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,139,082