Muzeum-Panaceum: Szlakami i bezdrożami Polesia

24 Wrz Muzeum-Panaceum: Szlakami i bezdrożami Polesia

Muzeum Etnograficzne w Toruniu - logo

W czwartek 26 września o 12.00 Muzeum Etnograficzne w Toruniu zaprasza na spotkanie Szlakami i bezdrożami Polesia. To 94. odsłona cyklu Muzeum-panaceum dla osób z grupy wiekowej 55+.

W spichlerzu na terenie Parku Etnograficznego, w scenerii wystawy „Polesie w fotografii z lat 20. i 30. XX wieku. Kontrasty, głębie, powiększenia” odbędzie się spotkanie autorskie z dr. Arturem Trapszycem. Ekspozycja, przenosząc nas w ginący świat dawnej poleskiej kultury, urzeka nostalgicznym pięknem pejzaży, intryguje obrazami z życia niegdysiejszych mieszkańców tej krainy, przywraca pamięć o ówczesnych realiach życia. Autor wystawy i towarzyszącej jej publikacji odsłoni wybrane aspekty skomplikowanych dziejów Polesia, przybliży biografie autorów zdjęć oraz historie osób i miejsc utrwalonych na kliszach. Wystawa zawiera także sekwencję barwnych współczesnych impresji fotograficznych z poleskich szlaków autorstwa Bogdana Przystupy. Warto zabrać okulary do czytania. Bilet: 3 zł/os.

Dla zorganizowanych grup seniorów (10-30 os.) przewidujemy możliwość realizacji odrębnych spotkań w uzgodnionych terminach. Zgłoszenia grup przyjmuje Dział Edukacji tel.: 56 622 89 43

Zdjęcie gł.: Henryk Poddębski – Polesie (Wikimedia Commons)Liczba odwiedzin:

3,005,703