Muzeum Komórek w Bydgoszczy zaprasza!

Muzeum Komórek w Bydgoszczy zaprasza!

Muzeum Komórek przy ul. Pomorskiej 15 w Bydgoszczy serdecznie zaprasza w sobotę i niedzielę, 8 i 9 maja b.r. w godzinach 10.00-19.00. 

Więcej szczegółów na podstronie Rezerwacja
Muzeum zaprasza!

MuzeumKomorek.pl to inicjatywa zapoczątkowana przez Pawła Wiśniewskiego – Hassenpfluga. Od dziecka był miłośnikiem nowych technologii. W momencie, gdy do Polski weszły telefony GSM  starał się zdobyć pierwszy telefon, a później ciągle dążył do tego, by zmienić go na nowszy, lepszy, bardziej funkcjonalny. W taki sposób przez jego ręce „przewinęło się” blisko 20 modeli na przestrzeni 5 lat.

Mania zbierania rozpoczęła się od powiększenia kolekcji kilku modeli, które leżały w domowych zakamarkach. Zbiór zasiliło około 20 sztuk podarowanych przez członków jednego z forów internetowych. Z uwagi na to, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, kolejnym krokiem były zakupy telefonów ogłoszonych w prasie, na giełdzie czy na aukcjach internetowych.

W 2013 roku powstał profil Muzeum Komórek na Facebooku. I to właśnie dzięki wspólnej pasji, zainteresowaniom oraz grupie tematycznej w mediach społecznościowych doszło do poznania się dwóch kolekcjonerów.
W ten projekt zaangażował się Hubert Fiałkowski – sympatyk telefonów marek Ericsson i Sony Ericsson. Aktualnie dba on o stronę techniczną i serwisowanie eksponatów znajdujących się w zasobach Muzeum. Oprócz tego organizuje spotkania tematyczne z młodzieżą.

Od 2016 roku Muzeum Komórek wspiera finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy poprzez wystawianie na aukcjach telefonów i gadżetów, jak również przez ekspozycję mniejszej części kolekcji.

Więcej informacji na stronie Muzeum Komórek
Fot. www.facebook.com/MuzeumKomorek

7 maja 2021 r.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6635228