Muzeum Etnograficzne w Toruniu w długi weekend

Biały budynek Muzeum Etnograficznego wśród drzew

Muzeum Etnograficzne w Toruniu w długi weekend

Muzeum Etnograficzne w Toruniu - logoMuzeum Etnograficzne w Toruniu jest otwarte dla zwiedzających w Boże Ciało i przez cały długi czerwcowy weekend. Muzeum zaprasza w czwartek w godz. 10.00-16.00 oraz od piątku do niedzieli w godz. 10.00-18.00.

W tych dniach zwiedzić będzie można Park Etnograficzny w Toruniu, wystawę czasową „Anatomia muzeum. 60 lat Muzeum Etnograficznego w Toruniu” w Arsenale oraz Olenderski Park Etnograficzny w Wielkiej Nieszawce.

W każdy piątek czerwca o godz. 13.00 i 16.00 można zwiedzać Olenderski Park Etnograficzny z przewodnikiem. Wystarczy bilet wstępu, oprowadzanie w tych terminach jest bezpłatne. Limit: 20 osób, zgłoszenia: sklepik.ope@etnomuzeum.pl .

W Boże Ciało na muzealnej stronie (http://etnomuzeum.pl/galeria/filmy/) oraz w mediach społecznościowych zobaczyć będzie można film „Coś się święci…”, który opowie o tradycji święcenia wianków „na oktawę”. Premiera klipu w czwartek o 10.00.

Więcej informacji TUTAJ.

Fot. Muzeum Etnograficzne w Toruniu – Budynek Arsenału, źródło – Wikimedia Commons

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie